Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: Gurur duydum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray'ı çalıştırdığı 4 sezon boyunca başarıdan başarıya koyan, 4 lig, bir UEFA Kupası şampiyonluğu elde eden ve ezeli rakipleri F.Bahçe ile Beşiktaş'ı da geride bırakan teknik direktör Fatih Terim şu anda Fiorentina'nın başarısı için ter akıtıyor. Terim, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) 80 ülkede yaptırdığı oylamada ilk 8 teknik adam arasında gösterilmesine, ‘‘Gurur duydum’’ dedi. Fatih Terim, şöyle konuştu: ‘‘Öğrenmem benim için ayrı bir gurur vesilesi oldu.

Çok mutluyum. Benim için bugün ayrı bir önem taşıyor. Bu olay bir Türk insanın fırsat buldukça ve verildikçe neler yapabileceğini ortaya çıkardı. Benim için burada söylenecek en büyük olay başarıların peşisıra gelmesi sabır ve disiplindir. Dünyada ilk 8 antrenör arasına girmenin konusundaki sevincimi tarif edemem. Bu hafta evimizde Verona ile çok önemli bir maçımız var. Şahsen bu maçı 3 puanla kapayarak puan cetvelinde daha yukarılara gelmeyi arzu ediyoruz. Üst sırada olmamız futbolcuların da moralini üst düzeye taşıyor.’’

Terim ve Gori zirvesi bugün

Fiorentina'nın geleneksel Noel yemeğinde bu gece teknik direktör Fatih Terim ve Başkan Vittorio Cecchi Gori uzun süreden beri ilk kez bir araya gelip birbirlerinin Noel ve Ramazan Bayramı'nı kutlayacaklar. Futbolcularında aileleriyle katılacağı yemekte bir mini Terim-Gori zirvesinin gerçekleşebileceği sanılmakta. Terim bu arada son zamanlarda yaşanan başarıları ekip çalışmasına bağlayarak kendisini destekleyen Antognoni, Luna, Santercole ve Macilletti gibi yöneticilere teşekkür etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler