« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim:"Futbolcularım tam istediğim gibi oynadılar"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dün akşam İtalya'da oynanan "Türk Derbisi"nde gülen taraf İmparator oldu. Terim, Inter karşısında alınan 2-0'lık galibiyetten sonra basına yaptığı açıklamada, futbolcularının maç boyunca istediği gibi oynadıklarını belirterek "Sahada iyi yayıldık ve çok fırsat yakaladık. Futbolcular karakter olarak, akıllı oyun olarak ve en önemlisi benim verdiğim taktiği yerine getirmeleri bakımından çok başarılıydılar. Hepsini tebrik ederim'' dedi.

Sonuçtan ve ligde yükselmelerinden dolayı memnun olduğunu dile getiren Terim, Vieri'nin golünün sayılmamasıyla ilgili soruya, "Pozisyonu görmedim. Sahadaki hakem elbette karar veriyor, ama bence iyi bir maç yönetti" şeklinde konuştu.

"Gelecek yıl Milan'a gidecek misiniz?" sorusuna ise Terim, "Sadece Galiani ile bir akşam yemeği yedik. Arkadaşlık sohbeti dışında hiçbir şey konuşmadık" dedi.

Bu arada, Inter Teknik Direktörü Marco Tardelli ise, ''Kötü oynamadık. Fırsatlar yakaladık, ama değerlendiremedik. Halen birçok problemimiz var. Futbolcularla konuşup, çözmeye çalışıyoruz. Fakat çözüm biraz zaman istiyor" dedi.

Tardelli, ''Şampiyonluk yarışından Inter koptu mu?'' sorusunu da, ''En büyük eksikliğimiz puan. Geride kaldık, ama görelim bakalım ne olacak'' şeklinde yanıtladı.

Öte yandan, Fiorentinalı taraftarlar lig başından beri ilk kez bu karşılaşmaya yoğun ilgi gösterirken, yaklaşık 30 bin taraftar Terim'i alkışladı. Kulüp Başkanı Vittorio Cecchi Gori de maç sonrası soyunma odasına inerek, Terim'i ve futbolcuları tebrik etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz