« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim futbolcuları uyardı

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda, Moldova ve Yunanistan ile yapacağı maçların hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde Riva'daki Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'nde basın açık yapılan antrenmanda, milliler çift kale maç oynadı.

Sağ arka adalesinde ağrıları bulunan Gökhan Zan, takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalışırken, kampa bugün katılacak olan Hamit antrenmanda yer almadı. Hamit'in, bugün kampa katılacağı ve akşam antrenmanına çıkacağı bildirildi. Sakat olan İbrahim Toraman'ın yerine kadroya alınan Yasin Çakmak ise, antrenman bitimine doğru tesislere geldi ve takımdan ayrı koştu.

TAKTİK AĞIRLIKLI MAÇ

Milliler, antrenmanın büyük bir bölümünde taktik ağırlıklı çift kale maç oynadı.

Terim çift kale maçta beyaz takımda Volkan, Mehmet Topuz, Emre Aşık, Servet, İbrahim Üzülmez, Tuncay, Aurelio, Emre Belözoğlu, Arda, Ümit Karan ve Gökhan Ünal'ı oynatırken, mavi takımda ise Hakan, antrenör Oğuz Çetin, Hüseyin, Serkan, Volkan, Selçuk, Gökdeniz, Tümer, Hakan Şükür, Necati ve Mehmet Yıldız forma giydi. Maçın ortalarında Gökdeniz ile Ümit Karan takım değiştirirken, antrenman maçını beyaz takım 3-0 kazandı. Beyaz takımın golleri, Gökhan Ünal, Tuncay ve Gökdeniz'den geldi.

TERİM'İN UYARILARI

Teknik direktör Fatih Terim, antrenman maçı sırasında oyunu sık sık durdurarak, oyuncularını yapmaları gereken hareketler için uyardı.
Özellikle savunma oyuncuları üzerinde duran Terim, zaman zaman da iyi hareketler yapan oyuncularını “Bravo, aferin” diyerek motive etti.
Antrenman maçı sonrası milliler 2 gruba ayrılarak çalıştı. Bir grup şut çalışması yaparken, diğer grupta ise savunma oyuncuları, kanatlardan yapılan ortaları karşılamak için özel bir çalışmaya tabii tutuldu.

FUTBOLCULAR NEŞELİYDİ

Milli takım futbolcuların özellikle antrenman öncesi bir hayli neşeli oldukları gözlendi.

Hakan Şükür ve Arda yaptıkları esprilerle arkadaşlarını güldürürken, sol kolunda sakatlığı nedeniyle bandaj olan Emre Belözoğlu'nun, bu kolunu arkadaşlarına göstermesi sırasında Hakan Şükür'ün, “Dikkat et kolunu öyle gösterme, sonra yanlış anlaşılır” esprisini yapması, futbolcular arasında gülüşmelere neden oldu.

Milliler, bu akşam basına kapalı yapacakları antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler