Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: Futbol hayatımda böyle gol görmedim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim Bursaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Terim'in konuşmaları:

"Sıkıntılı geçti son dakikalar, normal yani. Açıkcası aklımızda olmayan iki değişiklik yaptık. Sahanın bozukluğundan dolayı 2 değişiklik yaptık ve bu da bizi bir hayli yordu. Milli Takım'a oyuncu vermek ne kadar bizi gururlandırsa da futbolcularımız yorgundular. Her maçtan mesajlar alıyoruz ve bunları biriktire biriktire pozistif bir şekilde değerlendireceğiz. İlk 45 dakikada söylenecek çok şey var, pozitif anlamda. İkinci yarıda söylenecek çok şey var, negatif anlamdı. Bu soğuk havada bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza bu galibiyeti armağan ediyoruz. Galatasaray'ın bu virajlarda 3 puana ihtiyacı var. Daha yeni takımız. Birbirlierini daha tanımayan oyuncularımız var."

"Futbol hayatımda böyle bir gol görmedim. Yediğimiz golü diyorum. Taraftarlar vur diyor futbolcumuz dışarı vuruyor orta oluyor golü yiyoruz. Biz camia olarak ağır bir yükün altından kalkarak silkinmeye çalışıyoruz. Biraz ayağa kalkıyoruz, her geçen gün daha iyi olacağız. Bu zamanlarda böyle ufak tefek kalp atışlarına neden olan maçlar da olacak."

SERCAN YILDIRIM YORUMU

"Sercan 20-21 yaşın. Yardımcı olacağız ancak kendisi ilk önce buna karar verecek. Taraftar at dedi ve o da attı. Eleştirilecek, 1-1 de bitse 2-1 de bitse eleştireceğiz. Ona yardımcı olacağız. Bu gol ona büyük tecrübe olacak. Sercan yeteneklerini bir an önce gücü ile birleştirmeli. Bulunduğu yerin farkında olması lazım. 9 dakika kala 10 dakika kala gol kralı olmuş bir Baros oyuna giriyor ve elinden gelen her şeyi yapıyor. Böyle bir takım istiyorum. Sercan da bunu örnek almalı."

SAKATLARIN DURUMU

"Umarım Kazım bir kaç günlük tedavi ile geri dönebilir. Kazım bizim için çok önemli. Engin ısrarla oynamak ayağa kalkmak istiyor. Engin oynayacak gibi gözüküyor. Bu saha bizi çok üzdü. Bunlar dışından herhangi bir sakatımız yok. Olursa da yapacak bir şey yok. Her oyuncumuzun yerine oynayacak oyuncularımız var."


Bunları da Beğenebilirsiniz