« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim’den ilginç imza

Futbol Federasyonu, Fatih Terim’i görevden alırsa, Terim’in isteğiyle sözleşmesine koydurduğu özel madde nedeniyle tazminat ödemeyecek. Terim’in Bıçakcı dışında biri seçilirse yeni başkanın önünü açmak için istifa edeceği öğrenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’ın CNN TÜRK’teki Futbol Mania programında "Seçilirsem Terim ile çalışmamız imkansız. Fatih Terim İsviçre maçı olaylarından sorumludur ve başarısız olmuştur" sözlerinin ardından gündeme Fatih Terim’in görevine son verilmesi durumunda ne kadar tazminat alacağı geldi. Ancak Fatih Terim’in Federasyon Başkanı Levent Bıçakçı imzalı 5 yıllık sözleşmesinde tazminat maddesinin bulunmadığı ortaya çıktı.

Kendisi istemedi

Terim,
sözleşmeyi imzalamadan önce mukaveleye kendisinin istifa etmesi durumunda federasyona tazminat ödemeyi kabul ettiği bir madde koydururken, federasyonun Terim’den memnun kalmadığında ise kendisine bir kuruş bile tazminat ödenmemesini özellikle yine kendi istediği ifade edildi. Terim’in buna gerekçe olarak da "Ülke davası için yapılan görevden tazminat alınamaz. Eğer bir teknik adam Milli Takım’da başarısız olup federasyonuna zarar verirse asıl tazminat o zaman ödenmesi gerekir" görüşünü dile getirdiğine değinildi.

Göreve Bıçakçı dışında kim gelirse gelsin yeni yönetimin önünü açmak için mutlaka istifa edeceğini söyleyeyen Terim’in yakın çevresine "Benimle devam etmek isterlerse o zaman istifamı geri çekerim" dediği de ifade edildi. İki yönetim kurulu üyesi Federasyon’un Terim’le böyle bir sözleşme imzalamasına "Terim ile Levent Bıçakçı anlaşma yaptı. Bizim hiçbir şeyden haberimiz olmadı. Sözleşmede her ne pahasına olursa olsun Terim’in ve teknik ekibin, dolayısı ile Milli Takım’ın geleceği korunmalıydı" diye tepki gösterdi. Terim gibi yardımcıları, Müfit Erkasan, Oğuz Çetin ve Eser Özaltındere de tazminat alamayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler