« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Terim çok disiplinliydi"

Yazar - İtalyanca Eğitmeni Donatella Piatti Cine5'te Ece Vahapoğlu'nun sunduğu programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fatih Terim teknik direktör olarak Fiorentina’ya gittiğinde de ona İtalyanca öğreten Piatti; “ 6 saat 33 gün hiç durmadan ders verildi. Çok disiplinliydi, o mükemmeldi. Ben 5 dk. geç kalsam bile o kalemleriyle beni bekliyordu… Fatih Hoca (biz birbirimize Hoca hoca diyoruz) beni çok şaşırttı. Onun alçak gönüllü olması, nerde ne yapacağını biliyordu… Aynı bir çocuk gibiydi… Ne öğrettiysem tekrarladı. Bazen doğru değildi ama önemli değil, önemli olan konuşmaktı” dedi.

İlişkilerin kadını Donatella Piatti; “Olumlu tarafa bakmayı tercih ediyorum daha az üzülürsün, seni kıranlar olursa silersin atarsın uğraşmaya değmez… Bir insan seni 1 kere kırıyorsa, hadi 2 kere müsaade edersin sonra tamam bu alışkanlık haline gelecek, memlekette binlerce insan var değmez k, her şey değişiyor uyum sağlaması gerekiyor, sağlamlar kalır, sağlam olmayanlar cehenneme kadar gitsin “ dedi

Piatti, 35 yıldır herşeyini birlikte yaşadığı, darbe, deprem ve krizlerini birlikte atlattığı, Türkiye için “kadere bak yani 35 sene burada kaldım kriz var, ekonomi batıyor… İtalya da bolluk vardı. İtalya’ya gider gitmez kriz başladı. Türkiye de bir zenginlik var, diyorum ki bende mi bir şey var”  dedi.

Türkiye’yi İtalya’dan daha pahalı bulduğunu, Son zamlarla Özel Tüketim Vergisi’nin artırılmasıyla birlikte sigara ve alkollü içeceklere yapılan zamla ilgilide “ İçkiye de zam yapılıyor sigaraya da yakında hiçbir kötü alışkanlığımız kalmayacak” yorumunu yaptı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz