« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim çağırırsa hemen gelirim

Serkan Çalık'ı, Galatasaray'da Adnan Sezgin beğenmedi Gençlerbirliği'ne gönderildi, şimdi ise harikalar yaratıyor.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

Serkan'ın umudu Galatasaray'da oynayıp, oradan milli takıma gitmekti ama Adnan Sezgin, "Gençlerbirliği'ne git orada daha iyi olursun" demişti.

İşte Gençlerbirliği takımının hücum elemanı Serkan Çalık...

Galatasaray'a Almanya'dan Barış ile birlikte geldiler, Barış kaldı, Serkan ise Gençlerbirliği'nde harikalar yaratıyor.

 Serkan Almanya'ya tatile gitmeden önce kendisiyle konuştum, dertlerini anlattı.

 -Gençlerbirliği sana neler öğretti?

Tam bir aile takımı. Huzur, yardımlaşma, sevgi,  insana hürmet, disiplin. Bunların getirdikleri de tam bir profesyonellik...

Bir sezon boyunca 28 maç oynadım, 4'de golüm var. Gençliğimi bana tekrar Gençler geri getirdi. Futbolumun olgunlaştığını hissediyorum. 1923 yılında kurulan bu takımdan kimler gelmiş kimler geçmiş. Bakanından tutun, tüm büyük iş adamları görev yapmış. Başkan İlhan Cavcav kulübü nereden  nerelere taşımış.

- Senin için Trabzonspor'un belası diyorlar?

Her zaman bu takıma gollerim olmuştur. Aslından babam Trabzon doğumlu, Trabzonspor'un taraftarı. Ben de her yerde 61 nolu formayı giyiyorum. Gol attığım zaman bana telefon açar, "yaptın yine yapacağın bacaksız" der. Ama aile olarak iş ayrı, takım tutmak ayrı diyerek geçiştiriyorum.

- Fatih Terim Galatasaray'a geldi, ne diyorsun?

Çağırsa hemen gelirim. Küçüklüğümde Galatasaray'ın o muhteşem futbolunu, kupalarını hatırlıyorum. O zaman kim istemez. Bir kanat oyuncusu olarak, tam Galatasaray'ın istediği oyuncuyum. Bir yıl daha sözleşmem var, Galatasaray'dan bir teklif gelirse, yarım kalmış  kitabımı  bitirmek istiyorum. Tabi kulübümde  buna anlayış gösterirse ..

-Transfer teklifleri var mı?

Yurt dışında  teklifler geliyor  ama ben Türkiye'de oynamayı tercih ediyorum. Öncelik beni ben yapan Gençlerbirliği'nde.  Zaman ne getirir  bilemiyorum ama  herşey  bir tarafa Galatasaray bir tarafa. O zaman  benden kurtulmak isteyenler bunları neden yaptı hala aklım ermiyor. Bazıları beni sevmedi çünkü düşünceleri başka idi.

-Fenerbahçe şampiyon oldu ne düşünüyorsun bu konuda?

Çok hızlı bir sezon oldu. Fenerbahçe olsun, Trabzonspor olsun, at başı  gittiler, kıl payı Fenerbahçe önde oldu. Zaten ligde bir tek şampiyon olacaktı. Ama bir veya iki gol averajları olursa başka olur. Trabzonspor'da yönetici, taraftar, teknik ekip ve  futbolcuların  kafalarını kemirir durur. Hep keşke, keşke kelimeleri ağızdan düşmez. Ama hayat devam ediyor. Futbolun da zaten cilvesi bu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler