Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim, Aurelio'ya Ay yıldızlı formayı verecek

Milli takımlar Baş Antrenörü Fatih Terim, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği gecede, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacaklarına inandığını söyledi. Tecrübeli teknik adam Türk vatandaşlığına geçen F.Bahçeli Aurelio'nun Ay yıldızlı formayı giymesine de yeşil ışık yaktı.

DHA
SON GÜNCELLEME
Gündemdeki konularla ilgili soruları yanıtlayan Terim, Marco Aurelio’ya Milli Takım formasını verebileceğini belirterek, "Yabancı oyuncuların, Türk vatandaşlığına geçmesini saygıyla karşılıyorum. Hakeden ve benim oyuncumdan iyi olan herkes Milli formayı giyebilir. Çarşamba günü Milli Takım kadrosunu açıkladığımızda Aurelio’nun kadroda olup olmadığını göreceğiz. Ben şu anda genel açıdan bakıyorum" dedi.

Terim, "16 Ağustos’ta Lüksemburg ile son hazırlık maçımızı oynayacağız. Ben ekibimle ve futbolcularımla birlikte Avrupa Şampiyonası’na katılacağımıza inanıyorum. Bu işin üstesinden geleceğiz. Oynayacağımız 12 maçın 9’unu dışarıda oynamamız önemli değil. Biz yeniden Türk futboluna önemli ivmeler kazandırmak için bu şampiyonaya katılacağız" dedi.

Katıldığı hakem seminerinde hakemlerin durumunu iyi gördüğünü söyleyen Fatih Terim, "Hakemlerimizi çok moralli ve iyi gördüm. Dünya Kupası’nda yapılan bazı büyük hatalar hakemlerimizi rahatlatmış. Herkes hakemlerimize güvenmeli ve inanmalı. Hakemlerimiz çok genç bir yaş ortalamasına sahip. Ben hakemlerimize cesur olmaları gerektiğini söyledim. Cesur olanın gelecekte yerinin olduğunu belirttim. 32 tane civa gibi hakemimizin işin üstesinden geleceğine inanıyorum"

Fatih Terim, "İnandığımız doğrultuda güvendiğimiz oyunculara genç de olsa tecrübeli de olsa formayı vermekten çekinmedik. Bundan sonrada çekinmeyiz. Milli takım herkesin takımı. Bu formaya layık herkese formayı veririz" ifadelerine yer verdi.

Türk takımların Avrupa kupası eleme maçlarında başarılı olacağına inandığını söyleyen Terim, "Avrupa Kupaları’nda tüm takımlarımızın turu geçeceğine inanıyorum. Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ve Fenerbahçe, UEFA Kupası’nda ise Beşiktaş, Trabzonspor ve Kayserispor’dan çok güzel şeyler bekliyorum. Milli takımımız ve Avrupa’da mücadele eden takımlarımızla beraber 2006-2007 sezonunu mükemmel geçireceğimize inanıyorum. Umarım bunu hep beraber görürüz. 2007 yılının başına ne kadar çok takımımız kalırsa o kadar başarılı olduğumuzu görürüz" diye konuştu.
Fatih Terim ayrıca, yabancı oyuncu sayısının arttırılmasına karşı olmadığını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler