Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tercihim ay yıldız

Fenerbahçe’nin başarılı savunma oyuncusu, "Daha önce Belçika Futbol Federasyonu’nun çağrısını reddettim. Yine aynı teklifle gelmek isterlerse, cevabım değişmez. Çünkü hayalimde Türk Milli Takımı var" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin başarılı savunma oyuncusu Önder Turacı, "Belçika Milli Takımı’nda oynamayı düşünmüyorum. Benim hedefim ay yıldızlı forma" dedi.

Daha önce Belçika U-21 Milli Takımı’nda yer aldığı için Türk Milli Takımı’nda oynama hakkını şimdilik kaybeden genç oyuncu, kendisine böyle bir teklifle geleceklerini duyduğunu belirtirken, "Ben tercihimi yaptım. Daha önce Belçika Futbol Federasyonu’nun çağrısını reddettim. Yine aynı teklifle bana gelmek isterlerse, bunu teşekkür edip geri çevireceğim. Çünkü bütün hayalim Türk Milli Takımı’nın formasını giymek. F.Bahçe’de mutluyum. Her geçen gün performansımı yükseltiyorum ve büyük tecrübe kazanıyorum" diye konuştu.

Temaslar sürüyor

Önder Turacı,
Futbol Federasyonu’nun bu konuda FIFA ile sürekli temas halinde olduğunu ve gerekli başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, "Umudumu sürdürüyorum. Bu konuda sağlıklı bir karar çıkmasını bekliyorum. Önümüzdeki yıllarda ülkem adına forma giymek istiyorum" dedi.

Önder, Fenerbahçe’nin son maçlardaki kötü futbolunu da yorumlayarak, "Her takım gibi biz de zaman zaman düşüş gösterebiliriz. Önemli olan lig maratonunu önde tamamlamaktır. Takım olarak geride kalan maçlardan gerekli dersleri çıkaracağız. Samsunspor’u deplasmanda yenerek çıkışa geçeceğimizi düşünüyorum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz