« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tercihi yine Antalya

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

50 takım şimdiden rezervasyon yaptırdı

Antalya'nın dünyaca ünlü turizm beldesi Belek, bu yıl da 3 büyüklerin yanı sıra yine bir çok Avrupa takımını konuk ediyor. G.Saray, Beşiktaş ve F.Bahçe de ikinci yarıya Belek'te kamp yaparak hazırlanacak.

FUTBOL TURİZMİ

Antalya'da futbol turizmi mevsimi Aralık ayının son haftasında başlıyor. Türkiye ve Avrupa'daki takımların tercihi bu yıl da dünyaca ünlü turizm beldesi Belek oldu. Kamp için Antalya'da rezervasyon yaptıran yerli ve yabancı 50 takımdan 30'a yakını Belek'teki tesisleri tercih etti. Çoğunluğu İkinci ve Üçüncü Lig ekiplerinden oluşan yerli ve yabancı diğer takımlar da Manavgat, Alanya, Side, Kemer ve Beldibi'nde kamp yapacak. Aralık sonuna kadar rezervasyon yaptıracak takım sayısının 100'ü geçmesi bekleniyor.

DEVLER GELİYOR

G.Saray, Beşiktaş ve F.Bahçe, yılbaşından sonra 2 hafta sürecek kamp çalışmalarını Belek'te yapacak. Belek'te rezervasyon yaptıran yabancı takımlar arasında Borussia Dortmund, Werder Bremen, Sturm Graz, Schalke 04, 1860 Münch, Ajax, Genk, Spartak Moskova, CSK Moskova ve Ömer Kaner'in çalıştırdığı Polonyo ekibi Pogon da bulunuyor. Yerli takımlardan Ankaragücü, Belek'teki Sol Belvil Otel'de kamp yapacak. Başkent ekibinin futbolcuları yeni yılı kampta eşleri ile birlikte karşılayacak.

HAKEM SEMİNERİ

Antalya'da futbol turizmi mevsimi Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsıyor. Geçtiğimiz sezon Belek, Manavgat, Side, Alanya, Beldibi ve Kemer'deki tesislerde yerli ve yabancı 300 takım kamp yapmıştı. Bu sezon Mart ayı sonuna kadar kamp yapacak yerli ve yabancı takım sayısının 350'ye ulaşması bekleniyor. Öte yandan, UEFA'nın organize ettiği ve Avrupa'nın en başarılı 80 hakeminin katılacağı uluslararası hakem seminerinin de 2-11 Şubat 2001 tarihleri arasında Antalya'da yapı- lacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz