Eğitim Haberleri

  Tercih yaparken şunlara dikkat edin

  Hürriyet Haber
  16.07.2007 - 11:27 | Son Güncelleme:

  Tercih yapacağınız tabloları dikkatle inceleyin. İlgilendiğiniz bölümlerde belirtilmiş olan özel koşulları da incelemeyi unutmayın.

  Toplamda 24 tercih hakkınız var.

  Kendi başarı sıranız ile listenizde yer vereceğiniz programın başarı sıralaması sizin için en iyi veri olur. Tercih listenizi mümkün olduğunca geniş bir skalaya yaymanız da şansınızı artırır.

  Tercihlerinizi sıralarken istekleriniz öncelikli olsun. Yani puanınızın elverdiği en yüksek puanlı bölüme değil, en çok okumak istediğiniz üniversite ve bölüme öncelik tanıyın.

  2007 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’ndaki tablolarda her yükseköğretim programının adı önünde yer alan sayı o programı belirten özel koddur. Tercih listenize alacağınız programların kodlarını bu tablolardan bularak istek sıranıza göre tercih formu üzerinde ayrılan alanlara yazarak ve kodlayın. Yaptığınız kodlamayı mutlaka kontrol edin.

  Farklı puan türlerinden de tercih yapabileceğinizi unutmayın.

  Tercihleri 23 Temmuz-3 Ağustos arasında teslim edin.

  Tercihlerinizi Başvuru Merkezleri aracılığıyla gönderecekseniz randevu aldığınız gün ve saatte tercih formu ve kimliğinizle orada bulunun. Görevli tercihlerinizi sisteme girecek, size onaylatacak ve yazıcı çıktısı verecek. Hizmet bedeli olarak 3.00 YTL ödeyin. Eğer kendiniz internet ile tercihlerinizi gönderecekseniz "Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir" uyarısını mutlaka görün.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı