"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Tercih sizin

Kaza mı, ihmal mi, bilgisizlik mi, acemilik mi?

Yoksa terör mü?

Dua ediyoruz ki, terör olmasın da, “bilgisizlik, acemilik veya ihmal olsun.” Dua ettiğimiz şeye bakar mısınız? Terör olmasın da, isterse “laubalilik, lagarlık, sorumsuzluk olsun.”

***

Bir cephanelik nasıl muhafaza edilir, ben bilmem. Tasnif, döküm, sayım, devir, teslim, nasıl yapılır hiç bilmem. Bilmediğim için de, ne söylenirse ona inanırım. Fakat... Kendi mayınımızla, kendi el bombamızla, kendi helikopterimizle, kendi jipimizle, kendi canımıza çok kere kıydığımız için, Afyon’daki patlamaya hiç şaşmam. Şaşmam da...

-Ya terörse?

 Dua edin ki terör olmasın. Peki, ne olsun? -?Rehavet olsun. -?Cehalet olsun. -?Gaflet olsun. Pekalâ...?Siz hangisini tercih ederseniz öyle olsun.

***

Her sabah bir şok yaşamaya alıştık. Hiç boş yok. Afyon’da 25 şehit vermeseydik, bugün biz neyi konuşacaktık? Söyleyeyim. 6-7 Eylül olaylarını. Zaten birkaç gün sonra da 12 Eylül... Demokrasi nutuklarını şimdiden hazırlayınız.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI