Gündem Haberleri

  ‘Tercih’i arayan lider

  Hürriyet Haber
  10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anap lideri Yılmaz'ın seçim gezilerinin ilk iki gününde hedef küçük yerleşim yerleriydi. Bu nedenle eski seçimlerde alışık olunan kalabalık mitingler görülemedi.

  Zaten vatandaş da henüz seçime ısınmış değil. Bu parti örgütlerine de yansımış durumda.

  Dün, Sakarya'nın Akyazı ve Hendek ilçelerinde düzenlenen mitinglerde konuşan Yılmaz, konuşmasını, kalabalığı heyecanlandırmak yerine, tercih yapmaya yönlendirecek şekilde programlamıştı.

  Yılmaz'ın konuşmalarında, çok az slogana rastlanıyor, birkaç kez de alkış yapılıyor. Yılmaz, ana temasını, ‘‘ANAP neler yaptı, diğer partiler ne yaptı’’ kıyaslaması üzerine oturtuyor. Petek otobüsünün üstündeki geniş alanda daha çok kürsünün önünde durarak konuşmayı tercih eden Yılmaz, zaman zaman kürsünün biraz sağına ve soluna da hareket ediyor. Berna Yılmaz da ona göre yerini değiştiriyor. Berna Hanım'ın otobüsün üstünde bir de görevi var. Yılmaz, kürsünün yanından ayrıldığında, not kartonlarının uçmaması için Berna Hanım, hemen kürsünün yanına gelip onları tutuyor. Berna Hanım'ın bunun dışındaki görevi de, aşağıdaki, kendisine selam veren kadınlara gülümsemek, elini havaya kaldırmadan, bel hizasından, onlara eliyle selam vermek.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı