ERZİNCAN HABERLERİ

Tercan ve Çayırlı'da kursiyerler sertifikalarını aldı

DHA
28.04.2017 - 17:53Son Güncelleme :
DHA

Coşkun MENEK / ERZİNCAN, (DHA)-Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından yürütülen, “Bizim Kaygımız Sizin Kaydınız" AB Projesi kapsamında Erzincan'ın Tercan ve Çayırlı ilçelerinde düzenlenen modern hayvancılık teknikleri ve arıcılık eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
    Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA),Erzurum Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ETÜSEM), Tercan ve Çayırlı Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlükleri işbirliği ile düzenlenen arıcılık ve modern hayvancılık teknikleri eğitimlerinin sertifika törenleri, Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Çayırlı Belediye Başkan Vekili Rahmi Satik, Tercan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mutlu Tekbıyık'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
    Sertifika töreninde bir konuşma yapan Genel Sekreter Prof.Dr. Osman Demirdöğen, bu tür eğitimlerin tarımsal üretimin ve tarıma dayalı sanayinin altyapısını oluşturacağını, ileri ve modern hayvancılık tekniklerinin uygulanmasının verimliliği artıracağını, dünya ülkeleriyle rekabet edebilmemizi sağlayacağını ifade etti.
    Tercan ilçe Kaymakamı Kürşat Karaca ise, düzenlenen eğitimlerin ilçeye faydalı olacağını, devamı için her türlü desteğin verileceğini dile getirdi. Tören, eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Tercan ve Çayırlı'da kursiyerler sertifikalarını aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 17 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tercan ve Çayırlı'da kursiyerler sertifikalarını aldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı