ERZİNCAN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Tercan MYO öğrencilerinden teknik gezi

DHA
16.10.2017 - 13:32Son Güncelleme :
DHA

Coşkun MENEK / ERZİNCAN, (DHA)-ERZİNCAN Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri, Erzincan’da faaliyet gösteren çeşitli fabrikaları ziyaret ettiler.
    İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, 2'nci sınıfında öğrenim gören 16 kişilik öğrenci grubu, Öğretim Görevlisi Erhan Demir nezaretinde cam ve çimento fabrikalarının yanı sıra Kızılay Mineralli Su İşletmesini ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Tesis yetkililerinden işletmelerin işleyişi, üretim süreci ve iş güvenliği önlemlerine ilişkin detaylı bilgiler alan geleceğin iş güvenliği uzmanı adayları, teknik gezi sayesinde teorik bilgilerini sahadaki deneyim ile pekiştirme olanağı buldu. Teknik gezilerin iş güvenliği uzmanı adayları büyük önem taşıdığını ifade eden Öğretim Görevlisi Demir, “Mesleki gelişim açısından teorik bilgi kadar pratik bilgi de önemlidir. Öğrencilerimiz derste aldıkları teorik bilgilerini, teknik gezide öğrendikleriyle gözlemleyerek pekiştirmişlerdir" diye konuştu.
    Geziye katılan öğrenciler de yararlı olduğunu belirttikleri teknik gezinin, düzenlenmesinde kendilerine destek veren okul yönetimi ve öğretim görevlileriyle fabrika yetkililerine teşekkür ettiler.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tercan MYO öğrencilerinden teknik gezi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı