Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Terbiyesizliğe tutuklama

  Burcu PURTUL UÇAR/İSTANBUL
  12 Mayıs 2017 - 21:29Son Güncelleme : 12 Mayıs 2017 - 21:30

  'Atatürk'ün hatırasına hakaret’ ile ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlarından Hasan Akar’la birlikte hakkında yakalama kararı çıkarılan yazar Süleyman Yeşilyurt, dün sabah ifade vermeye gittiği adliyede tutuklandı.

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 6 Mayıs’ta TVNET’te yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle Süleyman Yeşilyurt ve sosyal medyada paylaştığı bir video nedeniyle Hasan Akar’a soruşturma başlatarak gözaltı kararı verdi. Savcı Sarıyar, şüphelilere ulaşılamadığı gerekçesiyle haklarında tutuklama amaçlı yakalama kararı talep etti. Talebi değerlendiren Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği önceki gün her iki şüpheli hakkında tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkardı.

  Süleyman Yeşilyurt dün avukat kızı Berrin Yeşilyurt’la birlikte Bakırköy Adliyesi’ne geldi. Girişte gazetecilere açıklama yapan Yeşilyurt, “4 gündür evde polis bekliyorum. Çocuklarıma dedim ki ‘Ben gidiyorum artık dayanamayacağım’ ve geldim. Yalnız burada çifte standart var. Ben o programa konuk olarak gittim. Moderatörler yok” dedi. Yakalama kararı olan Hasan Akar’ın ise adresinde bulunamadığı belirtiliyor. 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı