"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Terazi burcunun diğer burçlarla ilişkileri

Terazi ve Akrepİlişkinin ilk aşamalarında duygusal ve ihtiraslı yapısı nedeniyle, Akrep’in aradığı eş olduğunu sanabilen Terazi, kısa bir zaman sonra yanılgıda olduğunu anlayacaktır.

Terazi’nin dalgalanmaları ile Akrep’in gizlemek istediği yanları olduğu ortaya çıktıkça, anlaşmazlıkların da baş göstermesi kaçınılmaz olacaktır. İlk günlerde Akrep’in sahiplenici ve kıskanç tavırlarından zarar görmeyeceğini düşünen Terazi, bu davranışlar yoğunlaşmaya başladığında bunalır. Terazi’nin sosyal yaşama düşkünlüğü ve insanlarla bağlantıları da Akrep’in kıskançlık krizlerinin giderek artmasına neden olacaktır. Zodyak’ta birbirini takip eden Akrep ve Terazi aslında her türlü gerginliğe rağmen, olumlu bir ilişki de yaratabilirler. Bu bağlantıdaki en önemli nokta derin bir sevgi olacaktır. Arada gerçekten aşk varsa, birliktelik uzun süre devam edebilir. Cinsel yaşamda Terazi ve Akrep birlikteliği oldukça doyurucudur. Gerek Terazi, gerekse Akrep, cinsellik konusunda yeterince duyarlılığa sahiptir. Ancak Akrep’in tutkuları ve Terazi’nin diğer insanlara karşı duyduğu merak, zaman zaman problemlerin yaşanmasına neden olabilir.

Terazi ve Yay

Oldukça iyi anlaşacak, birbirlerini canlandırarak, besleyecek bir çifttir Terazi-Yay ikilisi. Ancak Yay’ın özgürlük merakı, aşkı ve eş sahibi olmayı seven Terazi’yi zaman zaman rahatsız edebilir. Her iki tarafın da entelektüel yaşama verdiği önem, önlerinde yeni ufukların açılarak, gelişmelerine ve giderek özgür birer ruh olmalarına yardım eder. Terazi, kimi zaman aşk yaşamında beklediği komplimanları, nezaketi ve zarafeti Yay’da bulamamasından şikayetçi olabilir ama, yine de oldukça tatmin edici bir ilişkidir. Entelektüel paylaşımların ön plana geçtiği bir birliktelik olan Yay-Terazi ilişkisi kişisel gelişime hizmet eder. Ancak Yay’ın direkt yaklaşımlara olan yatkınlığı, diplomat Terazi’nin küçük şaşkınlıklar yaşamasına da neden olabilecektir. Aynı direkt ve açık yaklaşımlar, cinsel yaşamda da zaman zaman yaşanan problemlerin kaynağı haline gelebilir.

Fakat Ateş elementinden Yay, ile Hava elementinden Terazi, fiziksel olarak da birbirlerini beslemenin ve doyurmanın yollarını bulabilirler.

Yarın Terazi’nin diğer burçlarla uyumuna devam edeceğiz...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI