"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Terazi burcunun diğer burçlarla ilişkileri

TERAZİ ve YAYOldukça iyi anlaşacak, birbirlerini canlandırarak besleyecek bir çifttir Terazi-Yay ikilisi.

Ancak Yay’ın özgürlük merakı, aşkı ve eş sahibi olmayı seven Terazi’yi zaman zaman rahatsız edebilir. Her iki tarafın da entellektüel yaşama verdiği önem, önlerinde yeni ufukların açılarak, gelişmelerine yardım eder. Terazi kimi zaman aşk yaşamında beklediği komplimanları, nezaketi ve zarafeti Yay’da bulamamasından şikayetçi olabilir ama yine de oldukça tatmin edici bir ilişkidir.

Entellektüel paylaşımların ön plana geçtiği bir birliktelik olan Yay-Terazi ilişkisi kişisel gelişime hizmet eder. Yay’ın farklı kültürlere merakı, Terazi’nin de uyumu sayesinde hayata geçirilebilir. Ancak Yay’ın direkt yaklaşımlara olan yatkınlığı, diplomat Terazi’nin küçük şaşkınlıklar yaşamasına da neden olabilecektir. Aynı direkt ve açık yaklaşımlar, cinsel yaşamda da zaman zaman yaşanan problemlerin kaynağı haline gelebilir. Fakat Ateş elementinden Yay ile Hava elementinden Terazi, fiziksel olarak da birbirlerini beslemenin ve doyurmanın yollarını bulabilirler.

TERAZİ ve OĞLAK

Terazi ve Oğlak arasındaki kaçınılmaz fiziksel çekim bu ikilinin bir araya gelmesinin en büyük nedenidir. Ancak Oğlak’ın aşırı ciddiyeti, aşka zaman ayırmaktaki cimriliği, Terazi’nin aşk yaşamındaki kutsal beklentileriyle bir araya geldiğinde, içinden çıkılamaz bir anlaşmazlığın yaşanması da mümkündür. Ancak karşılıklı anlayış ve özveri sayesinde, toplumsal değer yargılarının da etkisiyle bu ikilinin kalıcı bir birliktelik oluşturması mümkün olacaktır. Zodyak’ta zorlayıcı bir etkileşim içinde bulunan öncü nitelikteki Oğlak ve Terazi’nin en büyük ortak noktaları sosyal statüye ve toplumsal yaşama verdikleri önemdir.

Bu alanda edinilen ortak bir amaç, ilişkinin uzun süreli olmasında büyük bir role sahiptir. Oğlak ve Terazi gündelik yaşamdaki çekişmelere rağmen, cinsel hayatta ideal partnerlerdir. Aşka düşkün Terazi ile bedensel hazları iyi tanıyan Oğlak, yoğun ve doyurucu bir cinsel yaşama sahip olurlar. Ancak kimi zaman Oğlak’ın ihmalkar davranışları, bu rutinin aksamasına ve Terazi’nin kendini yalnız hissetmesine neden olabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI