« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terapi iyi geldi

Fenerbahçe ile transfer görüşmesi yaptığı gerekçesiyle önceki günkü idmandan çıkarılan golcü futbolcu, dün Alman hocaya, "Kafam rahat, oynamak istiyorum" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
Feldkamp, Ümit’i affetti ve takımla çalışmasına izin verdi.

GALATASARAY’da Ümit Karan krizi, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp’ın ustaca yürüttüğü taktikler ve uyguladığı terapi sayesinde sona erdi. Adı F.Bahçe ile transfer dedikodularına karışan golcü futbolcu, önceki günkü idmanda hocası tarafından idmandan çıkarılmıştı. Alman teknik adamın, "Kafanı topla, öyle gel" diyerek Florya’nın dışına gönderdiği Ümit dün takımla birlikte çalışmalara başladı.

Kalli, Ümit’e önceki gün yaptıkları terapinin iyi geldiğini ve golcü futbolcunun dün sabah yanına gelerek "oynamak istiyorum" dediğini ifade ederken, "Buna çok sevindim. Aramıza dönmesi mükemmel" yorumunu yaptı. Ümit’i kafası karışık olduğu için idmandan çıkardığını belirten Alman hoca, dün antrenman devam ederken yaptığı açıklamada, "Gördüm ki, kendisine yaptığımız terapi çok iyi gelmiş. Sabah bana gelip, ’Kafam rahat, oynamak istiyorum’ dedi.

Dönmesi sevindirici

Buna çok sevindim, aramıza dönmesi mükemmel oldu. Gördüm ki, bu tip heyecanlar futbolculara iyi geliyor" diye konuştu. Feldkamp, dünkü idmanlara katılan Arjantinli futbolcu Carrusca için de şunları söyledi: "Carrusca anlamakta zorluk çektiğim bir şekilde antrenmana geç katıldı. Onunla görüştüm. Kendisiyle yeni bir başlangıç yapacağız. Temmuz ayının 7’sine kadar çalışıp diğer arkadaşlarının seviyesine gelecek." Takımda Song dışında eksiklerinin olmadığını anlatan tecrübeli çalıştırıcı, "Şimdiye kadarki gelişmelerden memnunum.

Bizim dışımızda

Futbolcuların birbirleriyle ilişkileri çok güzel. Birbirlerine karşı çok açık davranıyorlar. Her şey bu kadar iyi giderken bundan sonra tek yapmamız gereken, maçlardan iyi sonuçlar almak" ifadesini kullandı. Ümit ise, transferiyle ilgili "Bazı olaylar bizim dışımızda gelişti. Ben G.Saray’ın sözleşmeli oyuncusuyum. Bu konuda söyleyecek fazla bir şeyim yok" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz