Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teramo Basket:95 - G.Saray Cafe Crown:87

Eurocup A Grubu'nda ikinci maçına çıkan Galatasaray Cafe Crown, İtalya'da karşılaştığı Teramo Basket takımı ile karşılaştı. Mücadeleyi ev sahibi ekip Teramo Basket 95-87 kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu sonuçla Galatasaray Cafe Crown ikinci maçında ilk yenilgisini aldı. Sarı Kırmızılılar, Eurocup'daki üçüncü maçını 8 Aralık tarihinde Alba Berlin ile Almanya'da oynayacak.

Mücadeleye Bobby Jones'un üçlüğü ile başlayan İtalyan ekip, Valerio Amoroso'nun da katkısıyla ilk dakikalarda üstünlüğü ele geçirdi (8-2). Darius Washington ile sayılar bulan Galatasaray Cafe Crown, Bobby Jones - Virgul Stanescu ile sayılar bulan Teramo Basket'i durduramadı (21-9). Mike Wilkinson ve Evren Büker ile sayılar bularak farkı eriten Sarı Kırmızılılar, 13-2'lik seri ile skoru 23-22'ye getirdi. İlk periyodu temsilcimiz 25-25 eşitlikle geçti.

İkinci periyoda Can Akın'ın üçlüğü ile başlayan Galatasaray Cafe Crown skoru 25-28'e getirdi. Goran Jurak, Jesse Young ve Ryan Hoover ile üst üste basketler bulan Teramo Basket, 11-4'lük seri ile skoru 36-32'ye getirdi. İyi savunma yapan Teramo Basket üst üste sayılar bularak farkı 9 sayıya kadar çıkardı (43-34). Ancak oyundan kopmayan Galatasaray Cafe Crown, Darius Washington, Mike Wilkinson ve Murat Kaya ile üst üste basketler bularak tekrar dengeyi kurdu (46-45). Son dakikada Bobby Jones ile basket bulan Teramo Basket ilk yarıyı 48-45 önde kapattı.

İkinci yarıya Darius Washington'un sayıları ile başlayan temsilcimiz karşısında, Drake Diener ve Bobby Jones ile sayılar bulan İtalyan ekip skoru 53-47'ye getirdi. Radoslav Rancik'in sayıları ile farkın açılmasına izin vermeyen Galatasaray Cafe Crown, skoru 55-51'e taşıdı. Üç sayılık atışlarda yüksek yüzde yakalayan Teramo Basket, Ryan Hoover, Valerio Amoroso ve Bobby Jones ile skoru 74-65'e getirdi. Son 10 dakikaya ev sahibi ekip 74-67 önde girdi.

Final periyoduna Mike Wilkinson'un basketi ile başlayan Galatasaray Cafe Crown, Tomasso Marino'nun üçlüğüne Darius Washington ile karşılık verdi (77-71). Jesse Young ve Goran Jurak ile sayılar bularak farkı açan Teramo Basket, Bobby Jones'un da katkısıyla normal sürenin son 3 dakikasına 10 sayılık avantaj ile girdi (86-76). Darius Washington ve Radoslav Rancik ikilisi ile 5 sayı üreten Sarı Kırmızılılar skoru 87-81'e getirdi. Ancak Valerio Amoroso ile sayılar bulan Teramo Basket, farkı tekrar açtı (91-83). Temsilcimiz Mike Wilkinson ve Darius Washington ile farkı 4 sayıya (91-87) kadar indirse de, üstünlüğünü koruyan ev sahibi ekip mücadeleden 95-87 galip ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler