Dünya Haberleri

  Ter-Petrosyan yeniden sahnede

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  27.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SSCB’nin parçalanması sonrasında bağımsızlığına kavuşan Ermenistan’ın ilk Devlet Başkanı Levon Ter-Petrosyan, önümüzdeki yıl Şubat ayında yapılacak

  seçimlerde aday olduğunu açıkladı. Başkent Erivan’da yaklaşık 70 bin taraftarının düzenlediği gösteride bir saate yakın konuşma yapan Petrosyan, "Halkımızın hak etmediği, Ermenistan’ın yüzünü dışta karalayan şimdiki iktidarın önümüzdeki seçimlerde yeniden palazlanmaması için devlet başkanlığına adaylığımı koyuyorum. Ülkemde şimdiki yönetimi değiştirecek yapıcı bir güç bulunsaydı tekrar yönetim başına dönmeyi düşünmezdim. Ancak böyle bir güç olmadığı için ülkemin geleceği için aday olmak zorundayım" dedi.

  Dünkü gösteriyle seçim kampanyasını başlattığını belirten Ter-Petrosyan, başında bulunduğu Ermenistan Ulusal Hareket (AOD) partisine karşı Robert Koçaryan iktidarının şiddet ve yasadışı davranışlarda bulunmaması çağrısı da yaptı.

  ABD yönetiminin de seçimlere katılmasını teşvik ettiği Levon Ter-Petrosyan, Türkiye ile çok daha mantıklı düzlemde ilişki kurulması gerektiği görüşünü savunuyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı