« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Tepkim çifte standarda'

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü İbrahim Şahin, Gaziantepspor maçının ardından yaptığı açıklamanın, maçta çifte standart uygulayan hakeme yönelik olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şahin, Gaziantepspor maçının ardından yaptığı açıklamalara tepki gösterilmesini hayretle karşıladığını belirtti. Bu kadar tepki uyandıracak bir açıklaması olmadığını ifade eden Şahin, “Açıklamamın ilk bölümünde, (Gaziantepspor, bizi çok iyi mücadele ederek yendi. Biz de kendilerini kutluyoruz. Gaziantepspor'un Anadolu takımı olarak başarılı olmasını canı gönülden isteyen futbol adamı olarak, bundan sonraki maçlarda da başarılı olmasını, aynı konsantrasyonla maçlara çıkmasını istiyorum) dedim” dedi.

Açıklamasının ikinci kısmında, tepkisinin hakemlerin çifte standardına ilişkin olduğunu kaydeden Şahin, “İkinciliği aldığımız haftadan itibaren ve öncesinde de futbol takımımıza karşı saha içinde rakiplerimiz tarafından yıldırıcı sertlikler oluşturuluyor. Erdinç ve Emrah gibi iki futbolcumuz yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacaktır. Bu futbolcuları sakatlayan futbolcular, sarı kart dahi görmemişlerdir. 3 sarı kartı bulunan oyuncular sudan sebeplerle sarı kart cezasına çaptırılıyor. Bunları futbol kuralları içinde uygulamalar olarak düşünüyoruz. Ama başka maçları izlediğimiz zaman aynı uygulamaların o maçlarda gösterilmediğini ve böylece yarışmacı takımlar aleyhine bir dengesizlik olduğunu belirtiyoruz. Mağdur olan Trabzonspor camiasının bu serzenişi, bu tepkisi, bulanık suda balık avlamak isteyenler tarafından güme getirilmesin. Camia olarak buna izin vermeyeceğiz” dedi.
 
Gaziantepspor'un dost kulüplerinden biri olduğunu belirten Şahin, ”Gaziantepspor camiasına bir lafımız olamaz. Öyle bir terbiyemiz yoktur. Haddimizi aşan laflar söyleyemeyiz. Onlar dost camialarımızdan biridir. Kendilerinin şampiyonluk yolunda mücadele etmelerini istiyoruz. İstanbul kulüpleriyle yarışırken yanımızda Gaziantepspor gibi diğer Anadolu takımlarının bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.
  
USLU'YA TEPKİ
  
Şahin, yapmış olduğu açıklamaların Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu tarafından iyi anlaşılamadığını savunarak, “Fenerbahçeli yetkili arkadaşımın, o olaydan kendine vazife çıkarıp açıklama yapmasını hayretle karşıladım. Benim söylediğimi dinlememiş veya kafasının arkasında başka şeyler var. Türk futbolunu o arkadaş yönetmiyor. O da fikirlerini söyleyebilir. Saygı duyarız. Nasıl ben camiam adına görüşlerimi açıklıyorum, o da açıklayabilir. Ama bir mevkilere işini hatırlatmak, onu göreve çağırmak onun yetkilerini aşar. Benim yetkilerimi de aşar. Sıkıntısı varsa çıkar açık açık söyler. Biz de ona karşı cevabımızı veririz”  dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler