Gündem Haberleri

  Tepkiler işe yaradı evler boşaltılıyor

  Nilgün SELVİBAYIR / DHA
  24.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Irak’tan gelen 10 milyon dolarlık yardımla depremzedeler için yapılan konutların bürokratlara verilmesine yönelik tepkiler işe yaradı.

  Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’den sonra, İl Özel İdare Emlak Müdürü Emine Pekin de dairesini boşaltacağını açıkladı.

  İZMİT’te depremzedelerin tepkileri üzerine Arızlı’daki Irak Konutları’na yerleştirilen kamu yöneticilerinden Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin “Kısa sürede boşaltacağım” açıklaması ardından İl Özel İdare Emlak Müdürü Emine Pekin dairesini boşalttı.

  17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nden sonra Irak’ın idam edilen devrik lideri Saddam Hüseyin’in hibe olarak verdiği 10 milyon dolarla Arızlı’da yaptırılan 230 konuta hak sahibi olmayan ancak depremde aile fertlerinden birden fazla kişiyi kaybeden depremzedeler yerleştirildi. Valilik, konutların boşaltılmasını isterken, 80 kadar konuta kentteki bürokratlar yerleştirildi. Konutların girişinde kurdukları çadırda nöbet tutan, bürokratların yerleştirilmesini protesto eden ve dairelerin tapularını isteyen depremzedeler, son olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ile diğer bürokratlara işe gidiş gelişlerinde sözlü tacizde bulundu. Gerginliğin ardından İstanbul’da da lojmanı bulunduğu anlaşılan Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin iki lojmanı da boşaltacağını açıklamasının ardından bugün İl Özel İdare Emlak Müdürü Emine Pekin’in oturduğu daire boşaltıldı.

  Nihayet deprem konutlarını boşaltıyorlar

  Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci depremzedelerin tepkisiyle karşılaşmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı