Gündem Haberleri

  Tepkiler çığ gibi

  Nuray BABACAN /Bülent SARIOĞLU
  13.11.2009 - 00:01 | Son Güncelleme:

  Watergate’ten daha vahim

  Deniz Baykal (CHP): Hiç kuşkusuz bu ABD’deki ‘Watergate’ skandalından çok daha vahim bir hukuksuzluktur. Türkiye’de son zamanlarda hukuka, anayasaya, demokratik geleneklere tamamen ters düşen ihlal ve uygulamalara tanık oluyoruz. Devlet hesap vermeyen, ne olduğu bilinmeyen gizli bir örgütün tutsağı haline dönüştürülmektedir.

  Gırtlağına kadar faşizm

  Kemal Anadol (CHP): Kanunsuz dinleme sözkonusudur. Bırakın yargı mensuplarını sıradan vatandaşların bile haberleşme özgürlüğü yoktur. Pervasızca yapılanlar, gırtlağına kadar faşizmdir.

  Devlet içinde devlet

  Atilla Kart (CHP): 11 Temmuz 2003’de Başbakan’a doğrudan bağlı İçişleri ve Adalet Bakanlığı mensuplarından özel tim kurulduğu yazıldı. Başbakan’ın özel timi, devlet içinde devlet kurdu. Bu, kendisine muhalif olan aydınları, yargı mensuplarını, rektörleri ve medya mensuplarını sindirme operasyonudur.

  Türkiye korku tüneli

  Mehmet Şandır (MHP): Bu hükümetin bilinçli bir politikasıdır. Bir korku tüneli ve bir korku imparatorluğu yaratıyorlar. Cumhurbaşkanı’nı da Başbakan’ı da dinliyorlardır. Arkasında siyasi irade olmasa kimse bunu yapamaz.

  Kasetler bir numaraya

  Oktay Vural (MHP): Herkes birbirini dinliyor, ama kasetler kime gidiyor? Number one’a mı gidiyor? Servis kime yapılıyor? Böyle bir zorba olabilir mi? Hukuk ayaklar altına alınıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı