« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Tepki değil destek zamanı"

Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, takımın kaybetmesi durumunda herkesin kaybedeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sabah idmanının ardından basın toplantısı düzenleyen Bekir İrtegün, Antalyaspor ve Trabzonspor maçlarında puan kaybedilmesi durumunda her şeyin sonu olmayacağını ancak bir çok şeyi götüreceğini kaydetti. Ağır bir çalışma döneminden geçtiklerini belirten Bekir İrtegün, çok zor iki final maçının kendilerini beklediğini söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Yeni Malatyaspor karşısında ağır bir yenilgi aldıklarını hatırlatan Bekir İltegün, “Bu maç camiamızı, bizi ve taraftarlarımızı çok üzdü. Çünkü onların bizden beklentileri çok büyük. Tepkilerinde haklıydılar ancak gün tepki zamanı değil, destek zamanıdır” dedi.

Hafta sonu oynayacakları Medical Park Antalyaspor maçını kazanarak ligin ikinci yarısına 3 puanla başlamak istediklerini dile getiren Bekir İltegün, daha sonraki haftada oynanacak Trabzospor maçını da kayıpsız geçmek durumunda olduklarını belirtti. Bekir İrtegün, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu camia bireysellikten çok çekti. Gün, birlik olma zamanı. Takım olma ruhunu bu yıl yakalamıştık ancak skorlarda istediğimiz sonuçları elde edemedik. Bu takım kaybederse herkes kaybeder. En büyük eksikliklerimizden biri de bazı maçlarda kazanma arzumuzu yitirmemizdi. Aslında kaybettiğimiz Yeni Malatyaspor maçı bizim için birleştirici oldu. Herkesin içinde bir ateş var önemli olan bu ateşi maçlarda sürdürmek.”

Ligin ikinci yarısının ilk maçında karşılaşacakları Antalyaspor'un çok iyi bir takım olduğunu vurgulayan Bekir İltegün, bu maçtan mutlaka 3 puan çıkarmak zorunda olduklarını kaydetti. İkinci yarının çok zor geçeceğini ifade eden Bekir İltegün, taraftarlardan destek istedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz