MANİSA HABERLERİ

Tepecik Büyükşehir’le Bembeyaz Oldu

IHA
13.08.2015 - 17:55Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ ŞEHZADELER İLÇESİ TEPECİK MAHALLESİ’NDE ESKİYEN, BAKIMSIZ KALAN EVLERİN DUVARLARINA, KAPILARI VE PENCERELERİ DAHİL OLMAK ÜZERE DIŞ YÜZEYLERİNDE ÇALIŞMALAR YÜRÜTEREK, MAHALLEYE RENK KATIYOR.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında eski adıyla köy, yeni adıyla mahallelerde başlattığı boya badana çalışmaları ile mahalleler adeta ışıldıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri Şehzadeler ilçesi Tepecik Mahallesi’nde eskiyen, bakımsız kalan evlerin duvarlarına, kapıları ve pencereleri dahil olmak üzere dış yüzeylerinde çalışmalar yürüterek, mahalleye renk katıyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni uygulamalarıyla belediyecilik hizmetlerinde çığır açıyor. Eski adıyla köy, Büyükşehir Belediyeciliği uygulaması kapsamında mahalleler, hiçbir ayrım gözetmeksizin evlerin kapıları, pencereleri, duvarları boya badana işleminden geçiyor. Diğer belediyeler ihtiyaç sahipleri ya da yaşlı vatandaşlara yönelik olarak bu uygulamayı yürütürken, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin mahalledeki tüm evlere bu hizmeti götürmesi vatandaşlardan da tam not aldı. Çalışmaların mahallelerini oldukça güzelleştirdiğini belirten mahalle sakinleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini sundu.
VATANDAŞLAR HİZMETTEN MEMNUN
Tepecik Mahalle Muhtarı Muammer Belirgen, “Bu zamana kadar böyle bir hizmet görmemiştik. Çok hoşumuza gitti. Hayvan damları, evlerimiz, evlerin kapıları her yer bembeyaz oldu. Büyükşehir Belediyesi ile ilgili hizmetlere çok rahat şekilde ulaşıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum.” derken, Mehmet Timur isimli vatandaş da, “Ben sürekli köyde yaşamıyorum. Ara sıra köye gidip geliyorum. Fakat köye bu kez gelişimde Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerini gördüm. Boya badana yapıyorlardı. Hoşuma gitti. Yaşlı nüfus fazla. Herkes bu işleri yapamıyor. Güzel bir hizmet oldu.” dedi.
“Büyükşehir’den ve Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Allah razı olsun.” diyen Halil İbrahim Şen, “Köyümüz değişti. Büyükşehir Belediyesi olunca boya badana gördük. Köyde güzel bir
değişiklik oldu. Eski dönem Manisa Belediyesinden de 11 bin 500 metrekare taş almıştık.
Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Selahattin Kaptı isimli vatandaş da, “Büyükşehir Belediyesinin bu hizmeti çok iyi oldu. Genç nüfus olarak 3-4 kişi kaldık. Ufak bir köyümüz var. Gençlerimiz hizmet olmadığı için Manisa’ya gidiyor. Bu işleri yapacak insan kalmadı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti bu işleri yaşlıların üzerinden aldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Tepecik Büyükşehir’le Bembeyaz Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tepecik Büyükşehir’le Bembeyaz Oldu haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı