ESKİŞEHİR HABERLERİ

Tepebaşı’nda ’Üreten Eller’ Projesi

IHA
10.08.2015 - 16:08Son Güncelleme :

TEPEBAŞI'NDA ENGEL YOK

IHA

Tepebaşı Belediyesi İbrahim Ethem Kesikbaş Engelli Montaj Atölyesi’ne devam eden engelli bireyler bir yandan üretime katılırken bir yandan da sosyalleşme fırsatı buluyor.
Tepebaşı Belediyesi, çocuk, yaşlı ve engelli gibi grupların kentsel yaşama aktif biçimde katılımını sağlamak için etkili projeler üretiyor, özel önlemler alıyor. Tepebaşı’nda tüm sportif etkinlikler, caddeler, kültürel ve toplumsal etkinlikler, fiziksel ve toplumsal sorunlar ne olursa olsun, herkese açık. Tepebaşı engelli ve dezavantajlı gruplara ilişkin politikalarını, onları toplumla bütünleştirici yönde düzenliyor ve aşırı korumacı değil toplumla bütünleştirici nitelikte olmasını sağlıyor. Bu projelerden biri “Üreten Eller Projesi” montaj atölyesi. Tepebaşı Belediyesi İbrahim Ethem Kesikbaş Engelli Montaj Atölyesi, Aşağısöğütönü Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Engelli bireyler bir yandan üretime katılırken bir yandan da sosyalleşme fırsatı buluyor. 15 engelli birey ile başlayan proje 29 kişiye yükselirken, 12 firmadan 25 çeşit malzeme ile çalışılıyor.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Engelli bireylerimizin kent yaşamına aktif yurttaşlar olarak katılmaları çok önemli. Her uygulamamız her projemiz onları da kapsayacak şekilde düzenleniyor. Özellikse “Üreten Eller Projesi” montaj atölyesi ile engelli yurttaşlarımızın istihdam edilmesi bizim için çok önemli. Hobi bahçelerinden, Su Sporları Merkezi’ne kadar dört bir yanda hizmet alan engelli yurttaşlarımızın takdiri bizi çok daha fazla motive ediyor” şeklinde konuştu.
Öte yandan öğrenciler ile yapılan akademik çalışmalar ile okuma yazma bilmeyenler kendi ve çevresindeki insanların isimlerini yazabilmeyi, bilenler ise okuma yazmayı pekiştirmeyi, hesap yapmayı alışverişe gittiklerinde ufakta olsa kendi istekleri doğrultusunda bir şeyleri alabilmeyi öğreniyorlar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Tepebaşı’nda ’Üreten Eller’ Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tepebaşı’nda ’Üreten Eller’ Projesi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:17
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı