ESKİŞEHİR HABERLERİ

Tepebaşı modeli çiftçiye örnek oluyor

DHA
26.03.2016 - 14:54Son Güncelleme :
DHA

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Tepebaşı Belediyesi'nin Yakakayı ve Gündüzler'de güneş enerji ile başlattığı kırsal kalkınma çiftçiler için model oluşturuyor.
 
Tepebaşı Belediyesi'nin kurak arazide güneş enerjisini kullanarak kurduğu sulama sistemi daha önce Sivrihisar İlçesine bağlı köy olan  Aşağı Kepen Mahalesi tarafından örnek alındı. Aşağı Kepenliler bu isteklerini Tepebaşı Belediyesi'ne ileterek teknik destek konusunda yardımcı olunmasını talep etti. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, Sivrihisar Aşağı Kepen'e bir ziyaret gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Ataç vatandaşları dinleyerek Yakakayı ve Gündüzler'de gerçekleşen çalışmaları anlattı ve Kepenlilere teknik destek konusunda yardımcı olacaklarını belirtti. 
 
Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Kepenliler daha sonra araziyi ziyaret ederek Güneş Enerjisi ile çıkartılacak suyun bulunduğu noktada tespit gerçekleştirdiler. 
 
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Tepebaşı modeli çiftçiye örnek oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tepebaşı modeli çiftçiye örnek oluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı