ESKİŞEHİR HABERLERİ

Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Şehirler Ağında Yükseliyor

IHA
03.07.2015 - 17:57Son Güncelleme :

TEPEBAŞI BELEDİYESİ, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ'NÜN DÜZENLEDİĞİ KONFERANSTA 6. FAZ'A SEÇİLDİ.

IHA

Tepebaşı Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı’nın Finlandiya’nın Kuopio kentinde düzenlediği konferansında 6. Faz’a kabul edildi.
Finlandiya’nın Kuopio kentinde 24-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenen toplantıya 33 ülkeden 59 şehir, 17 ulusal kurum, toplamda 271 kişi katıldı, 62 adet sunum katılımcılarla paylaşıldı. Avrupa’nın önemli şehirlerinden gelen bakanların, politikacıların, belediye başkanlarının, sağlıklı kent koordinatörlerinin sağlıklı kent politikaları üzerine sunumlarını yaptığı toplantıda, diğer belediyelerin kendi şehirlerinde sağlık düzeyini arttırıcı proje ve çalışmalarını aktardıkları açık oturumlar, kentsel tasarım, planlama ve proje üretimi üzerine atölye çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları, diğer üye belediyeler ile bilgi alışverişleri ve sağlıklı kent koordinatörlerinin deneyimlerini paylaştıkları oturumlar düzenlendi.
Toplantının birinci günü Tepebaşı Belediyesi’nin bebeklerin, çocuk ve gençlerin sağlıklı gelişiminin sağlanması, mutlu ve başarılı bireyler olması ve kent hayatına kolay uyum sağlayabilmeleri için geliştirmiş olduğu proje ve hizmetleri içeren "Getting a Good Start in Life" (Hayata İyi Bir Başlangıç) isimli sunum gerçekleştirildi.
Konferans sonunda Tepebaşı Belediyesi’nin Sağlıklı Kentler Ağı 6. Faz’ına üyeliğinin kabulüne ilişkin sertifika, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Turgut Doğandor tarafından Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a imzalatılmak üzere teslim alındı. Daha sonra Tepebaşı Belediyesi Meclis üyesi Turgut Doğandor, Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Serpil Çamoğlu, Prof. Dr. Cengiz Türe, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi, Başkan Ataç’ı ziyaret etti. Tepebaşı Belediyesi’nin Sağlıklı Kentler Ağı 6. Faz’ına üyeliğinin kabulüne ilişkin sertifikayı imzalayan Başkan Ataç, "Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dünya Sağlık Örgütü bünyesinde elde edilen bu başarı oldukça önemlidir. Çok genç ekibimiz var. Çok iyi çalışıyorlar. Bu başarıların devamının geleceğine hiç şüphem yok" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Şehirler Ağında Yükseliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Şehirler Ağında Yükseliyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:52
 • Guneş
  06:20
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:00
Sayfa Başı