ADANA HABERLERİ

TEOG Türkiye Birincisine Bilfen’den Hediye

IHA
11.07.2015 - 14:35Son Güncelleme : 11.07.2015 - 14:36

TEOG SINAVINDA TÜM SORULARI DOĞRU BİLEN VE TAM PUAN ALAN ARDA GÜRSUL'A ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN OKULLARI TARAFINDAN BİLFEN SPORTS PLAZA'DAN 4 YILLIK ÜCRETSİZ ÜYELİK VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR HEDİYE EDİLDİ.

IHA

Anaokulundan itibaren Ö.Ç.Bilfenli olan ve her iki TEOG sınavında da tüm soruları doğru yanıtlayan ve tam puan alan Arda Gürsul’a Özel Çukurova Bilfen Okulları tarafından tam altın, Bilfen Sports Plaza’dan 4 yıllık ücretsiz üyelik ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.
Türkiye genelinde sınava giren tüm öğrencilerin nefeslerini tutarak bekledikleri TEOG 1 ve TEOG 2 sınavlarında bütün soruları doğru yanıtlayarak ismini Türkiye birinciliğine yazdıran Özel Çukurova Bilfen Okulları öğrencisi Arda Gürsul’u okul yönetimi hediyelerle ödüllendirdi.
Özel Çukurova Bilfen Okulları Ortaokul Müdürü Burhan İnan Akdeniz, kendisini babası ile birlikte makamında ziyaret eden Arda Gürsul’u kutlayarak başarılarının devamını diledi.
Eğitimde geride bıraktığı çeyrek asırda Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından biri olmayı başaran Özel Çukurova Bilfen Okulları 2014-2015 TEOG sınavlarında da birinci çıkararak “Birincilerin okulu olma geleneğini” sürdürdü.
500 TAM PUAN ALDI
TEOG 1’de 16, TEOG 2’de ise 4 öğrencinin bütün soruları doğru yanıtladığını söyleyen Özel Çukurova Bilfen Okulları Ortaokul Müdürü Burhan İnan Akdeniz, "Bu iki sınavda toplam 20 öğrencimiz tüm soruları doğru yanıtladı. Fakat Arda Gürsul öğrencimiz iki sınavda tüm soruları doğru yanıtlamasının yanında; 6. 7. ve 8. sınıflardaki tüm not ortalamalarının da 100 puan olması dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı YEP puanında 500 tam puan alarak Türkiye 1’incisi oldu.” dedi.
HEDEFİ MÜHENDİSLİK
Ana sınıfından itibaren Ö.Ç.Bilfenli olan Arda Gürsul, bundan sonraki eğitim hayatını Ö.Ç.Bilfen Fen Lisesi’nde sürdüreceğini belirterek, ilerideki hedefinin ise Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik okumak olduğunu söyledi.
Okul Müdürü Burhan İnan Akdeniz, Arda Gürsul’un Türkiye birinciliğinin yanında sınava giren diğer tüm öğrencilerin de başarı ortalamasının yüksek olduğunu belirterek “Okulumuzdaki öğrencilerimizin ortalamalarına baktığımızda; ilk 10’daki öğrencilerimizin puan ortalaması 498, ilk 25’teki öğrencilerimizin puan ortalaması 494, ilk 50’deki öğrencilerimizin puan ortalamaları 491, ilk 100’deki öğrencilerimizin puan ortalaması 480’dir. Bu gerçekten yüksek bir başarı” diye konuştu.
EKİP ÇALIŞMASININ SONUCU
Okul Müdürü Burhan İnan Akdeniz, “Bu başarıda, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin hedefe götürecek şekildeki planlı çalışmalarının etkili olduğunu vurguladı. Bu başarı ekip çalışmasının bir sonucudur" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden TEOG Türkiye Birincisine Bilfen’den Hediye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEOG Türkiye Birincisine Bilfen’den Hediye haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı