Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  TEOG tecrihleri için ücretsiz rehberlik

  DHA
  05 Ağustos 2014 - 17:09Son Güncelleme : 05 Ağustos 2014 - 17:13

  Manisa’da TEOG sınavına giren 8’inci sınıf öğrencilerinin yapacakları ortaöğretim okullarına yerleşim tercihlerine yardımcı olmak için 5 günlük stand açıldı.

  Manisa Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında yapılan ortak sınavlara giren 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik hizmeti veriliyor. Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen açılan standı gezdi.
  İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, amaçlarının TEOG sınavına giren 8’inci sınıf öğrencilerinin ortaöğretim yerleşim tercihlerini bilinçli ve uzmanlar eşliğinde yapmasını sağlayarak aileleri ve öğrencileri bilgilendirmek olduğunu söyledi. Altınsoy, “5 gün boyunca Manolya Meydanı’nda sabahtan akşam saatlerine kadar hem velilerimize hem de öğrencilerimize rehberlik hizmeti vermiş olacağız. Standımızda 1 şube müdürümüz, 4 rehber öğretmenimiz görev yapacak. Böylece öğrencilerimiz daha bilinçli ve doğru tercih yapabilecek. Çünkü tercihlerinde yapacakları bir yanlış onların bir yıllık emeklerinin boşuna gitmesine sebep olacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı