Eğitim Haberleri

  MEB'den beklenen TEOG açıklaması.. 2017 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Hürriyet Haber
  30.05.2017 - 21:36 | Son Güncelleme:

  2017 TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyordu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi belirledi. MEB'in resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı ve öğrencilere müjde verildi. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan'da düzenlenen ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarına ilişkin, MEB'in resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. Buna göre, ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belirlendi. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  TEOG sınavının tamamlanmasının ardından sonuç açıklama tarihini merak eden on binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı  üzerinden araştırma gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları yarın (31 Mayıs) saat 10.00'da açıklanacak.

  TEOG SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

  TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

  TEOG PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  MEB'in kullanıma sunduğu TEOG Puan Hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten TEOG PUAN HESAPLAMA ekranına giriş yapılması gerekiyor.

  TEOG PUAN HESAPLAMA SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı