MERSİN HABERLERİ

TEOG Sınav Birincisi Süleyman Topukçu’ya Ödül

IHA
26.08.2015 - 16:49Son Güncelleme :

TEOG SINAVINDE MERSİN VE BOZYAZI BİRİNCİSİ OLAN 8. SINIF ÖĞRENCİSİ SÜLEYMAN TOPUKÇU'YA BOZYAZI KAYMAKAM'I SUAT YILDIZ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR HEDİYE ETTİ.

IHA

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavında (TEOG) Mersin birincisi olan Süleyman Topukçu’ya Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız ödül verdi. Bozyazı Gazi Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi olan Süleyman Topukçu, hem Bozyazı ilçesinde hem de Mersin genelinde TEOG sınav birincisi olmasından dolayı ödüllendirildi.
Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, TEOG birinci ve ikinci dönem sınavında toplam 240 sorunun tamamına doğru cevap vererek Mersin ve Bozyazı birincisi olan Süleyman Topukcu’ya başarının ödülü olarak diz üstü bilgisayar hediye etti.
Kaymakamlık makamında yapılan ödül törenine Kaymakam Yıldız’ın yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Konya, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Baturay, Gazi Ortaokulu Müdürü Mesut Atalay ve öğrencinin babası Ferruh Topukçu ile annesi Sırma Topukçu da katıldı.
Ödül töreninde konuşan Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, Bozyazılı bir öğrencinin TEOG sınavlarında il ve ilçe birincisi olmasının övgüye değer olduğunu, bundan dolayı öğrenciyi ve ailesini tebrik ettiğini söyledi. Süleyman Topukçu’nun başarısının tüm öğrenci arkadaşlarına örnek teşkil etmesi amacıyla ödüllendirme yapmayı uygun bulduklarını söyleyen Yıldız, “Öğrencimiz her iki dönemde de TEOG da sıfır hata yaparak il ve ilçe birincisi olmuştur. Öğrencimize ve başarısında emeği olan okul idaresine, öğretmenlere ve öğrencimizin ailesine teşekkür ederim. Öğrencimizin başarılarının devamını dilerim’’ dedi.
Öğrencilere derslerinin dışında da okumayı öneren Yıldız, “Ülkemizi gelecekte yönlendirecek ve söz sahibi olacak bugünün gençleri geleceğin yöneticilerine okumayı öneriyorum. Derslerinize iyi çalışın. Öğretmenlerinizi dinleyin, öğretmenlerinize ve büyüklerinize karşı saygılı olun. Milli değerlere, kültürünüze sahip çıkın” diye konuştu.
Öğrencinin babası Ferruh Topukçu ve annesi Sırma Topukcu, tarım ve hayvancılık yaparak geçimlerini sağladıklarını ifade ederek, "Çocuğumuzun başarısından dolayı onurlandık. Kaymakamlık tarafından ödüllendirilmesi bizim için ayrı bir mutluluk. Kaymakam beye sonsuz teşekkür ediyoruz. Başarıda büyük emeği olan okul idaresi ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.
Ankara Fen Lisesi’ni kazanan Süleyman Topukçu, ödül töreni sonrası kayıt işlemlerini yaptırmak için babası Ferruh Topukçu ile birlikte Ankara’ya gitti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden TEOG Sınav Birincisi Süleyman Topukçu’ya Ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEOG Sınav Birincisi Süleyman Topukçu’ya Ödül haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

30 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı