Gündem Haberleri

  TEOG lise nakilleri nasıl yapılacak? 2015 TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

  Hürriyet Haber
  11.08.2015 - 16:05 | Son Güncelleme:

  TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler lise tercihlerini yaptı. Aileler ve öğrenciler merakla TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklamasını bekliyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Lise nakilleri nasıl yapılacak? Detaylar haberimizde.

  TEOG yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kendi internet sitesinde yayınlanacak.
  İlk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak.

  Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise: 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos - 4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.


  TEOG sonucunuzu aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
  http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/oks/2015_TEOG_xzsdgte_hy23dew875/Teog_Frm_2015.asp?iframe=true&width=90%&height=90%


  TEOG lise nakilleri nasıl yapılacak 2015 TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı mı

  TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

  TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar vespor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.


  TEOG NAKİL TERCİH BAŞVURULARI
  İl veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı