Eğitim Haberleri

  TEOG 2017 lise taban puanları E Okul'da! TEOG nakil sonuçları

  Hürriyet Haber
  22.08.2017 - 10:47 | Son Güncelleme:

  TEOG lise taban puanları, ilk tercih döneminin ardından öğrenciler ve velileri tarafından sorgulanmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı TEOG nakil sonuçları, birçok öğrenci için ikinci tercih dönemi işlemi anlamına geldi. Bu tercih döneminde E Okul vasıtasıyla boş kontenjanların yer aldığı TEOG lise taban puanları bilgisini edinecek olan öğrenciler, tercih işlemlerini tamamlayacak. İşte, TEOG lise taban puanları ve 1.nakil sonuçları

  E Okul lise boş kontenjanları TEOG nakil sonuçları sonrasında araştırılmaya başlandı. İlk tercih döneminde belirledikleri okullara yerleşemeyen adaylar, E Okul lise boş kontenjanları için harekete geçti. Tercihlerin ardından boş kalan kontenjanlara müracaatta bulunacak olan öğrenciler, TEOG 2. nakil sonuçları için beklemeye başlayacak. İşte, TEOG 2. nakil dönemi öncesinde kullanılacak E Okul lise boş kontenjanları

  TEOG 1. NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  E-OKUL LİSE BOŞ KONTENJANLAR LİSTESİ

  YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

  8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü, esas alınarak yapılacak.

  Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. Ancak , özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri kılavuzun 1. 7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.

  14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak.

  Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak , YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

  Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.

  KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

  Kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacak.

  Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır.

  Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir.

  Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir.

  Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğret im Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı