KAYSERİ HABERLERİ

TEOG’da Yerleşemeyen Öğrencilere İkinci Şans

IHA
01 Ekim 2015 - 09:23Son Güncelleme : 01 Ekim 2015 - 09:24

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada TEOG’da tercih yapan ve herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen öğrencilere ikinci bir şans tanındığı duyuruldu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada temel eğitimden ortaöğretime geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri ile ilgili yeni bir uygulama yapıldığı bildirildi. Yeni yapılacak uygulama ile ilgili olarak şu bilgiler verildi:
" 30 Eylül tarihi itibariyle gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle ilan edilecektir.
Bu kapsamdaki öğrenciler 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren ilçe millî eğitim müdürlüklerince e-Okul sistemi üzerinden görülebilecektir.
Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bu kapsamdaki öğrenciler için mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden boş kontenjan ilan edilen okullara il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 3 (üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak sonuçlar aynı gün ilan edilecektir.
Buna rağmen hâlâ herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen; ancak örgün ortaöğretimde öğrenim görmek isteyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca taban puan ve kontenjan esasına göre yerleştirilebilecektir.
Ortaöğretimin zorunlu eğitim kapsamında olması sebebiyle tüm bu işlemlerden sonra herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kesin kayıtları ise açık liseye yapılmış sayılacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden TEOG’da Yerleşemeyen Öğrencilere İkinci Şans hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEOG’da Yerleşemeyen Öğrencilere İkinci Şans haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:35
  • Yatsı
   21:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı