Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  TEOG’da ikinci nakil dönemi başladı

  Hürriyet Eğitim
  01.09.2014 - 10:20 | Son Güncelleme:

  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, yerleştiği okuldan memnun olmayan öğrenciler için ikinci nakil dönemi bugün başladı. 4 Eylül Perşembe akşamına kadar öğrenciler nakil başvurusu yapacak. Yerleştirme sonuçları ise 5 Eylül Cuma akşamı açıklanacak.

  TEOG kapsamında ilk nakiller geçen hafta yapıldı. Geçen hafta resmi okulların nakil kontenjanları sistemde görünmediği için öğrenciler başvuru yapamadı. Özel okullar da sistem açılmadığından nakil kayıtlarını çekemedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) nakil sonuçlarını ve okulların boş kontenjanlarını 29 Ağustos Cuma akşamı 19.00’dan sonra açıkladı. Liselerin boş kontenjanlarını inceleyen öğrenci ve velilerin bugünden itibaren 4 Eylül Perşembe akşamına kadar, öğrencinin yerleştiği okula giderek gitmek istedikleri lise için nakil başvurusu yapabilecek.

  Bakanlığın açıkladığı sonuçlara göre, Türkiye’nin en yüksek puanlı okullarından İstanbul Lisesi’nde 42, Galatasaray Lisesi’nde 16, Kabataş Erkek Lisesi’nde Almanca bölümünde 17, İngilizce bölümünde ise 26 boş kontenjan bulunuyor.
  Diğer okullardaki boş kontenjanlardan bazıları şunlar:
  İstanbul Atatürk Fen Lisesi: 16
  İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi: 13
  Kadıköy Anadolu Lisesi: 122
  Arnavutköy Korkmaz Yiğit Lisesi: 31
  Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi: 71
  Bingül Erdem Anadolu Lisesi: 14
  Cağaloğlu Anadolu Lisesi: 59
  Pertevniyal Anadolu Lisesi: 24
  Şehremini Anadolu Lisesi: 7
  Vefa Lisesi: 13
  Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi: 32


  Etiketler: meb , NAKİL , kontenjan , TEOG
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı