Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  TEOG çıkmış sorular son günlerde rağbet görüyor! TEOG ne zaman?

  Hürriyet Haber
  21 Nisan 2017 - 16:14Son Güncelleme : 21 Nisan 2017 - 16:15

  TEOG çıkmış sorular aracılığıyla sınavlara olan hazırlıklarına devam eden öğrenciler, son birkaç gün kala Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı bu soruları gözden geçirecek. TEOG ne zaman sorusunu yönelten öğrenci ve veliler, tarihin yaklaştığını gördükten sonra geçtiğimiz yılın çıkmış 2. dönem sorularına yöneldi. İşte, TEOG çıkmış sorular ve kazanım testleri detayları

  MEB, TEOG sınavına hazırlanan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla yayınlandığı kazanım testlerine bir yenisini ekledi.  TEOG’a hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin hazırlık sürecinde genel başarı düzeylerini ölçmek, sınav kaygılarını düşürmek, sınav pratiği oluşturmak amacıyla hazırlanan 4. MEB kazanım testi ODSGM üzerinden yayınlandı.  Ayrıca TEOG çıkmış soruları da sayfada yer alıyor. 

  MEB, TEOG sınavına hazırlanan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla yayınlandığı kazanım testlerine bir yenisini ekledi.  TEOG’a hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin hazırlık sürecinde genel başarı düzeylerini ölçmek, sınav kaygılarını düşürmek, sınav pratiği oluşturmak amacıyla hazırlanan 4. MEB kazanım testi ODSGM üzerinden yayınlandı.  Ayrıca TEOG çıkmış soruları da sayfada yer alıyor. TEOG sınavına girecek öğrenciler, artık son hazırlıklarını yapıyor.  Ortaöğretim öğrencilerinin girdiği sınavın 2. Dönem oturumları 26- 27 Nisan’da gerçekleşecek. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı da MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2015- 2016 Eğitim - Öğretim Yılından beri Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavları hazırlayarak Merkezî Ortak Sınavlara hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin sınavlarına hazırlık çalışmalarına yardımcı oluyor.

  TEOG 4. KAZANIM TESTİ

  Kazanım testlerine ek olarak TEOG çıkmış soruları da ODSM sayfası üzerinden yayınlanıyor. Kazanım testlerinin 4. ncüsü kısa bir süre önce yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığının tüm sınıf düzeylerinde hazırladığı Kazanım Kavrama Testleri ile Değerlendirme Sınavlarına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün  aşağıdaki internet adresinden PDF formatında erişilebilmektedir: "http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar".

  TEOG ÇIKMIŞ SORULAR

  Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı dil. Her sınavda 20 soru sorulacaktır. Sınavlar 40 dakika olacaktır.

  TEOG'A HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE TÜYOLAR

  • İki gün kalıncaya kadar her gün tüm derslerden bir deneme sınavı çözerek yanlışlarını bul ve mutlaka doğrusunu öğren.
  • MEB kazanım testlerinin ve geçmiş yılların TEOG sorularını çöz.
  • Sözel dersler için, yazım kuralları ve noktalama işaretleri kurallarına dikkat et. Yorum sorularında önce soruyu sonra metni oku. Anlam bilgisi sorularını kendi düşüncenize göre değil, sorudaki metnin çerçevesine göre cevapla.
  • Yabancı dil için test çözmenin yanı sıra, ünite bazlı kelimelerin gözden geçirilerek unutulan kelimelerin tekrar edilmesi yararlı olur.
  • Sayısal dersler için, soruyu verilenle isteneni ayırt ederek oku. İşlem basamaklarını akıldan değil yazarak yap. İşlemi bitirdiğinde de sağlamasını yapmayı unutm

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı