Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

  Hürriyet Haber
  19 Mayıs 2017 - 18:23Son Güncelleme : 19 Mayıs 2017 - 18:23

  TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağı ve biteceği yüz binlerce öğrenci ve veli tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. TEOG 2. Dönem mazeret sınavları 20-21 mayıs tarihlerinde yapılacak ve binlerce öğrenci güzel bir sonuç alabilmek için ter dökecek. Çocuklarını okula götürecek olan veliler ise TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağını araştırıyor. Peki, TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

  MEB tarafından ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen TEOG 2. Dönem mazeret sınavların ilk oturumu yarın yapılacak. Yarınki oturumda öğrenciler, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girecek. Sınava girecek öğrenciler ve veliler TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağını merak ediyorlar. Peki, TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

  TEOG MAZERET SINAVLARI SAAT KAÇTA

  TEOG 2. Dönem Mazeret Sınavı Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden olmak üzere toplamda 6 oturumda yapılacak.

  TEOG 2. Dönem Mazeret Sınavı 20 Mayıs 2017 tarihli oturumları Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden yapılacak. Türkçe dersi oturumu saat 09.00'da, Matematik dersi oturumu saat 10.10'da, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi oturumu saat 11.20'de başlayacak.

  TEOG 2. Dönem Mazeret Sınavı 21 Mayıs 2017 tarihli oturumları Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden yapılacak. Fen ve Teknoloji dersi oturumu saat 09.00'da, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi oturumu saat 10.10'da, Yabancı Dil dersi oturumu saat 11.20'de başlayacak.

  TEOG 2. Dönem Mazeret Sınavında öğrencilere her oturumda 20 soru sorulup 40 dakika süre verilecek. Her soru 4 seçenekli olup her sorunun bir tane doğru cevabı vardır.

  ORTAK SINAVLARIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

  a. Ortak sınavlara giriş şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi

  b. Cevap kâğıdının, içinde bulunması gereken sınav güvenlik kutu/çantasından çıkmaması, eksik çıkması ya da zarar görmüş olması

  c. Öğrencinin herhangi bir öğrenciden ya da dokümandan kopya çektiğinin sınav görevlilerince tespit edilmesi

  ç. Başka öğrencinin sınav evrakının kullanılması

  d. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi

  e. Cevap kâğıdının okunmasını engelleyecek gereksiz karalamalardan dolayı optik okuyucu tarafından okunamaması

  f. Çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazları öğrencinin sınav anında yanında bulundurması,

  g. Sınav evrakının sınav güvenlik kutuları dışında posta ya da farklı bir yolla Bakanlığa gönderilmesi,

  ğ. Öğrenci tarafından sınav evrakına zarar verilmesi (soru kitapçığını ve/veya cevap kâğıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri) durumlarında Millî Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi’nde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için sınav görevlilerinin ve yetkililerin tuttuğu tutanaklar da dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.

  h. Ortak sınavı geçersiz sayılan öğrenciler mazeret sınavına alınmayacaktır.

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı