« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teniste Türkiye - B.Britanya dostluğu

Teniste, Temmuz ayında Türkiye ve Büyük Britanya arasında gerçekleşecek olan Davis Kupası mücadelesi öncesinde, iki ülkenin 12 yaş milli takımlarının da dostluk turnuvasında karşılaşacağı bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tenis Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Türkiye ve Büyük Britanya milli takımlarının 9-11 Temmuz tarihlerinde, Eastbourne Devonshire Park'ta Davis Kupası Avrupa-Afrika 2. grup play-off'larında karşılaşacağı vurgulanırken, iki ülkenin ''küçük misafirleri''nin de unutulmaz bir tecrübe yaşayacağı ifade edildi.

Açıklamada, Büyük Britanya'nın yeni takım kaptanı Leon Smith'in de katkılarıyla şekillenen proje kapsamında, 12 yaş gruplarının en iyi 4 sporcusunun önce birbirleriyle karşılaşacağı, ardından da kritik seriyi yerinden izleme şansı bulacağı kaydedildi.

Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tınaz, ''Sporcularımızın, idol olarak benimsedikleri tenisçileri milli takım düzeyinde bu kadar yakından görmeleri büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır. Bu tip sürpriz çalışmalar önümüzdeki dönemde artarak devam edecek'' dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu ve İngiltere Tenis Birliği arasında yapılan bu anlaşma dahilinde genç sporcular, Andy Murray gibi bir süper yıldızı da yakından izleme şansını elde edecek.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz