"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Teniste kongreler haftası

SPOR medyasının kongre havası ile dolu olduğu bu haftada teniste de iki günde üç kongre var. Bugün TED üyeleri sandık başına gidiyor.

Ama bu kongrede çekişme ve heyecan olmayacak. İkişer yıllık üç dönemi başarı ile tamamlayan Başkan Prof. Dr. Mehmet Tınaz tek aday. Büyük olasılıkla aynı yönetim kurulu üyeleri ile dördüncü dönem göreve devam edecek.

İstanbul Tenis Kulübü (İTK) Kongresi daha verimli ve çekişmeli geçmeye aday. 1952’de kurulan, 87’de Maçka tesisleri istimlak edildikten sonra Akatlar’da bitkisel hayata giren, 1990’da Göksel Arsoy’un başkanlığında yeniden yaşama dönen İTK’da, bir zamanları ünlü aktörü Göksel Arsoy 16 yıl rakipsiz iktidarı elinde tuttu. Ancak bu defa başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Yeni başkanlık için en yakın adayın İlder Tokcan olduğu ifade ediliyor. Ancak kongrede yeni adayların çıkması sürpriz olmayacak.

Kader kongresi

En önemli kongre ise kuşkusuz Veteran Tenisçiler Birliği’nin (VTB). Bilindiği gibi VTB’nin son yönetim kurulu Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Kumova ile anlaşamamış ve Kumova, VTB’ye yıllarca verilmiş bulunan turnuva düzenlemek, Veteran Milli takımını seçmek, klasman yapmak gibi bütün yetkileri geri almış ve olay mahkemelik olmuştu.

Bu kongrenin öncesinde VTB’nin bulunduğu durum "Ya devam, ya tamam. Buraya kadar" noktasıdır.

Barış, en iyi ilişkiler, TTF ile olumlu işbirliği hedefleri ve başkan adayı olan Nazmi Ondalıklıoğlu ve ekibi, belki de VTB’nin son şansı olacaktır.

Kongreye tek liste ile giren ekip oy birliği ile seçilecektir. Kongrenin önemi seçimden değil, bir kader kongresi olmasından kaynaklanmaktadır.

Tenis toplumunun çok iyi bildiği gibi, önceki yönetim kurulu TTF ihtilafından sonra dağılmış, hatta bazı yönetim kurulu üyeleri VTB safından ayrılıp TTF bünyesi içinde yer almıştı.

Bu arada VTB’nin turnuvaları boykot etme eylemi de sonuç vermemiş, çağrıya çok az üye katılmıştı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI