Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teniste Kış Kupası heyecanı

Avrupa Tenis Birliği'nin takviminde yer alan 12 Yaş Kış Kupası, eleme gruplarında bugün oynanacak maçlarla başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ülkemizin de katıldığı Avrupa 12 Yaş Kış Kupası'nda eleme gruplarında ilk gün heyecanı yaşanıyor. Erkek takımımız Trabzon'da ilk gün Ukrayna ile karşılaşırken, kızlarımız da İtalya serisini oynayacak.

Beşirli Tesisleri'nde gerçekleşen erkekler müsabakalarında millilerimiz, Ukrayna'yla bir üst tura yükselmek için mücadele edecek. Milliler kazandıkları takdirde Litvanya– Gürcistan serisinin galibiyle eşleşecek.

İstanbul Sports Park'ta düzenlenen kızlar mücadelesinde ise rakip İtalya. Genç raketlerimiz İtalya serisinden galip ayrılırsa Slovenya–Estonya serisinin kazananıyla oynayacak.

Erkekler takımımızın kaptanlığını Hakan Diler yaparken, kadromuzu Kuzey Çekirge, Emir Erben, Cemal Demirci ve Yankı Erel oluşturuyor. Kızlarda da Zehra Lara Tekbaş, Ceren Çorbacı, Zeynep Acar ve Ece Tan korta çıkarken takım kaptanlığını da Umut Alptekin üstleniyor.

Avrupa Tenis Birliği'nin en önemli takım mücadelelerinden biri olan Kış Kupası'nda gruplarından çıkan takımlar, 10-12 Şubat 2012 tarihlerinde finallerde oynama hakkı kazanıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler