ADANA HABERLERİ

Teniste gözlemci hakem kursu Adana'da gerçekleştirildi

DHA
29.03.2016 - 11:32Son Güncelleme :

Teniste gözlemci hakem kursu Adana'da gerçekleştirildi

DHA

ADANA, (DHA)

TÜRKİYE Tenis Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan '1. Kademe Gözlemci Hakem Kursu' Adana’da gerçekleştirildi.
Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (ATDSK) Tenis Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Erkan Çağlayan’ın yönettiği kursa 30 hakem ve gözlemci adayı katıldı. Kursa katılan adayların yaş ortalamasının 20 olduğunu anlatan Tenis Federasyonu İl Temsilcisi Feridun Açan, şöyle konuştu:
"Kentimizde tenis her geçen gün gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Özellikle tüm sporların temelini oluşturan okullarımızın tenise önem vermesi bizleri gelecek için umutlandırıyor. Hakem açığını gidermek için Türkiye’nin en deneyimli hakem hocalarından Erkan Çağlayan’ın Adana’ya gelmesini sağladık. Hakemlikte kaliteyi artırmak için kursa tenis lisansı bulunan adayları tercih ettik. Çok yararlı bir kurs oldu. Kurs sonunda yazılı sınav gerçekleştirildi. Başarılı olan hakemlere yeni sezonda görev vermeye başlayacağız. Türkiye’de tesis ve yetiştirdiği dünya sıralamasında yerleri bulunan ünlü sporcular Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu gibi yeteneklerle dikkati çeken ATDSK gibi kulüplerin sayısını artırmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra kız ve erkek lisanslı sporcu sayısında patlama yapacağız. Sporcuların deneyim kazanmaları için daha fazla müsabaka yapmayı ve milli takımlara yeni sporcular kazandırmayı hedeflemekteyiz."

AÖ (AP) (29.3.2016, FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Teniste gözlemci hakem kursu Adana'da gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teniste gözlemci hakem kursu Adana'da gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı