« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teniste dört yol ağzı

TÜRK tenisi başarılı sayılacak bir yılı geride bıraktı. 16 yaş erkek milli takımımız birçok güçlü ülkenin önünde Avrupa Takım Şampiyonası'nda 7. oldu.

Engin KRATZER
SON GÜNCELLEME
A Milli Takımımız da hem dünya çapındaki Federasyon Kupası'nda, hem de Avrupa Takım Şampiyonası'nda grup birincilikleri elde ederek bir üst kümeye geçti. 14-16 yaşlardaki tenisçilerimiz bireysel uluslararası turnuvalarda birincilikleri elde ettiler. Bu başarıların ardında çeşitli kuruluş ve bireyler var. Bunlardan biri de kuşkusuz veteran tenisçiler. Eskiden Türkiye'de iyi tenisçiler top toplayan çocukların arasından çıkardı. Bugün sayıları 20 bini aşan birkaç kuşak veteran tenisçi, çocuğunu müsabık tenisçi yetiştirmek için büyük uğraş veriyor. Bu bütün dünyada böyle. Onun için, kulüpler, federasyon ve veteranlar üçgeninin uyumlu bir işbirliği içinde olması, Türk tenisi için hayati bir önem taşıyor.

VTB'YE DÜŞEN GÖREV

Bundan 15 yıl önce tenis idealisti Nafiz Yılmaztürk en yakın destekçisi Orhan Tunçel ve bir avuç tenis sever tarafından kurulan VTB (Veteran Tenisçiler Birliği) zamanla bu yolda büyük mesafe aldı. Yöneticiler değişti ama prensipler yakın zamana kadar değişmemişti. Ancak şimdi VTB, bu dört yol ağzında karar aşamasında bulunuyor. 13 Ocak'ta Yedi Tepe Üniversitesi Kayış Dağı Kampusu'nda yapılacak olan kongrede üyelerin tutumu VTB'nin ya sağlıklı bir yola girmesini sağlayacak, aksi halde son zamanlarda etkinliğini yitirmiş görünen VTB yanlış yolda belki de tamamen silinecek. Bu yüzden VTB'yi kuranlar bugün bu kuruluşu yeniden hayata döndürmenin uğraşı içindeler.

Bunları da Beğenebilirsiniz