« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tenisçi Martina Hingis'ten muhteşem dönüş

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda ilk tur müsabakaları bugün yapılan maçlarla tamamlandı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Tek erkeklerde İsviçreli Roger Federer, Özbek rakibi Denis İstomin'i zorlanmadan 3-0 yendi.

Rod Laver Arena'da oynanan maçta dünya sıralamasında bir numarada yer alan ve turnuvaya bir numaralı seribaşı olarak katılan Federer, setleri 6-2, 6-3 ve 6-2 alarak rakibini turnuva dışı bıraktı.

HEWITT ÇOK ZOR KAZANDI

Tek erkeklerde Federer'e rakip olabilecek isimler arasında yer alan Avustralyalı Llyton Hewitt, Çek rakibi Robin Vik ile karşılaştığı maçı, seyircinin de desteğini almasına rağmen çok zor kazandı. Turnuvaya 3 numaralı seribaşı olarak katılan Hewitt, ilk seti 6-4 almasının ardından, sonraki iki seti 2-6 ve 5-7 kaybetti. 25 yaşındaki Hewitt, diğer setleri 7-6 ve 6-3 kazanarak ikinci tura çıktı.

Hewitt'in kariyerinde 2 Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor.

Günün erken saatlerde başlayan bir diğer maçında Alman raket Tommy Haas, 14 numaralı seribaşı Fransız Richard Gasquet'i 3-0 yenmeyi başardı.

Grand Slam'lardaki en büyük başarısını, 2002 Roland Garos'da 4. tura çıkarak yapan Haas, setleri 6-2, 7-5 ve 6-2 kazandı.

İNGİLİZLERDEN ERKEN VEDA

İngilizlerin tenisteki gururu Tim Henman'ın dün turnuvaya veda etmesinin ardından, bir başka İngiliz Andy Murray, Arjantinli Juan Ignacio Chela'ya Vodafone Arena'da oynanan maçta yenilerek turnuvaya erken veda etti.

İngilizlerin gelecekte çok şey beklediği 19 yaşındaki Murray, Chela karşısında fazla varlık gösteremedi ve maçı, 1-6, 3-6 ve 3-6'lık setlerle 3-0 kaybetti.

2003 yılında Roland Garos'u kazanan ve dünya sıralamasında 1 numaraya kadar yükselen İspanyol raket Juan Carlos Ferrero, 15 numaralı seribaşı olarak katıldığı turnuvadaki ilk maçında, Çek rakibi Tomas Zib'i zorlanmadan geçti.
Ferrero, MCA'da oynanan maçta setleri 7-5, 6-0 ve 6-2 aldı.

GONZALEZ, AMERİKALI RAKİBİNİ GEÇEMEDİ

Turnuvaya 9 numaralı seribaşı olarak katılan Şilili Fernando Gonzales, Amerikalı rakibi Alex Bogomolow'u yenemeyerek erken elenen isimler arasında yer aldı. Çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk setini 6-4 kazanan Gonzalez, ikinci seti 6-7 ve üçüncü seti 3-6 kaybetti. Dördüncü seti 7-6 kazanarak durumu eşitleyen Gonzalez, son seti 5-7 kaybederek, rakibinin sürpriz gerçekleştirmesine izin verdi.

Tek erkeklerde alınan diğer sonuçlar şöyle:
Victor Hanescu (Romanya)-Guillermo Coria (Arjantin): 2-3
Ivo Minar (Çek)-Peter Luczak (Avustralya): 0-3
Ivo Karloviç (Hırvat)-Nikolay Davydenko (Rusya): 2-3
Nicolas Kiefer (Almanya)-Paradorn Srichapan (Tayland): 2-3
Luis Horna (Peru)-Gael Monfils (Fransa): 3-0
Zach Fleishman (ABD)-Dick Norman (Belçika): 2-3
Pavel Snobel (Çek)-Raemon Sluiter (Hollanda): 1-3
Hyung-Taik Lee(Kore)-Florian Mayer (Almanya): 1-3
Kenneth Carlsen (Danimarka)-Fernando Verdasco (İspanya) 0-3
Thierry Ascione (Fransa)-Max Mirnyi (Belarus): 2-3
Nicolas Almagro (İspanya)-Igor Andreev (Rusya): 0-3
Olivier Rochus (Belçika)-Michael Llodra (Fransa): 3-0
Christophe Rochus (Belçika)-Kristof Vliegen (Belçika): 0-3
Carlos Berlock (Arjantin)-Bjorn Phau (Almanya): 1-3
Jacob Adaktusson (İsveç)-Davide Sanquinetti (İtalya): 0-3
Harel Levy (İsrail)-Kevin Kim (ABD): 0-3
Paul Goldstein (ABD)-Novak Djokoviç (Sırbistan-Karadağ): 3-1
Andreas Sepi (İtalya)-Jankı Tipsareviç (Sırbistan-Karadağ): 2-3
Jean-Rene Lisnard (Fransa)-Juan Monaco (Arjantin): 1-3
Filippo Volandri (İtalya)-Nathan Healey (Avustralya): Volandri çekildi
Wayne Arthurs (Avustralya)-Boris Paşanski (Sırbistan-Karadağ): 3-1
Dominik Hrbaty (Slovakya)-Oliver Marach (Avustralya): 3-2
Arnaut Clement (Fransa)-Paul-Henri Mathieu (Fransa): 0-3
Potito Starace (İtalya)-Amer Delic (ABD): 2-3
Juan Antonio Marin (Kostarika)-Federico Luzzi (İtalya): 0-3
Sebastien Grosjean (Fransa)-Mark Philippoussis (Avustralya): 3-0

BAYANLARDA FAVORİLER FİRE VERMEDİ

Tek bayanlarda ilk tur karşılaşmalarının ikinci günü, büyük bir sürpriz olmadan sona erdi.

3 numaralı seribaşı Amelie Mauresmo, Rod Laver Arena'da karşılaştığı Çinli rakibi Tiantian Sun'u 3-1 yendi. İlk Grand Slam şampiyonluğunu Avustralya'da elde etmek isteyen 27 yaşındaki Mauresmo, ilk seti 4-6 kaybetmesinin ardından ikinci ve üçüncü setleri 6-2 ve 6-2 alarak oyundan galip geldi.

HİNGİS'TEN MUHTEŞEM DÖNÜŞ
Sakatlığı nedeniyle tenise bir süre ara veren dünyanın eski bir numaralarından İsviçreli Martina Hingis, günün merakla beklenen karşılaşmasında 30 numaralı seribaşı Rus Vera Zvonareva'ya şans tanımadı.

Rod Laver Arena'da oynanan maçta, 27 yaşındaki Hingis, rakibini set vermeden 6-1 ve 6-2 yenerek bir üst tura çıktı.
1997 yılında Avustralya açık, Wimbledon ve ABD açıkta şampiyonluğu alarak büyük bir başarıya imza atan Hingis'in kariyerinde 5 Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor.

Tek bayanlarda günün diğer sonuçları şöyle:
Dinara Safina (Rusya)-Tathiana Garbin (İtalya): 2-0
Mary Pierce (Fransa)-Nicole Pratt (Avustralya): 2-0
Yoon Jeong Cho (Kore)-Kim Clijsters (Belçika): 0-2
Samantha Stosur (Avustralya)-Severine Bremond (Fransa): 2-0
Nicole Vaidisova (Çek)-Anastasiya Yakimova (Bulgaristan): 2-0
Sania Mirza (Hindistan)-Victoria Azarinka (Bulgaristan): 2-0
Ana Ivanoviç (Sırbistan-Karadağ)-Shenay Perry (ABD): 2-0
Martina Sucha (Slovakya)-Anna Smaşnova (İsrail): 2-1
Shahar Peer (İsrail)-Şinobu Asaque (Japonya): 1-2
Alize Cornet (Fransa)-Aiko Nakamura (Japonya): 1-2
Yuliana Fedak (Ukrayna)-Anastasia Myskina (Rusya): 0-2
Lucie Safarova (Çek)-Maria Sanches Lorenzo (İspanya): 0-2
Emma Laine (Finlandiya)-Nuria Llagostera Vives (İspanya): 2-0
Laura Pous Tio (İspanya)-Anna-Lena Groenefeld (Almanya): 1-2
Roberta Vinci (İtalya)-Meghann Shaughnessy (ABD): 2-0
Anna Chakvetadze (Rusya)-Jie Zheng (Çin): 2-1
Emilie Loit (Fransa)-Viktoria Kutuzova (Ukrayna): 2-0
Vera Duşevina (Rusya)-Catalina Castano (Kolombiya): 1-2
Jamea Jackson (ABD)-Tamarine Tanasugarn (Tayland): 2-0
Eva Birnerova (Çek)-Sybille Bammer (Avusturya): 0-2
Marion Bartoli (Fransa)-Amy Frazier (ABD): 2-0
Francesca Schiavone (İtalya)-Antonella Sera Zanotti (İtalya): 2-0
Meng Yuan (Çin)-Melinda Czing (Macaristan): 2-0
Maret Ani (Estonya)-Gisela Dulko (Arjantin): 0-2
Maria Vento-Kabchi (Venezuela)-Sofia Arvidsson (İsveç): 0-2
Iveta Benesova (Çek)-Rika Fujiwara (Japonya): 2-1
Patty Schnyder (İsviçre)-Eleni Daniilidou (Yunanistan): 2-0
Zi yan (Çin)-Nathalie Dechy (Fransa): 2-1
Michaella Krajicek (Hollanda)-Kristina Brandi (Porto Riko): 2-0
Cara Black (Zimbabve)-Flavia Pennetta (İtalya): 1-2

Turnuvaya, yarın oynanacak ikinci tur karşılaşmaları çiftler müsabakaları ile devam edilecek.

Tek erkeklerde, iki numaralı seribaşı Amerikalı Andy Roddick, Güney Afrikalı raket Wesleyş Moodie ile karşılaşacak.

İlk turda Tim Henman'ı yenen Rus Dimitri Tursunov, 16 numaralı seribaşı Tommy Robredo'ya karşı mücadele edecek.

Tek bayanlarda ise Justine Henin-Hardenne-Hana Sromova, Maria Şarapova-Ashley Harkleroad, günün ilgi çeken maçları olacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler