« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tenis aşktan daha zor

Kortların efsanesi Monica Seles, “15 yaşında bile aşık olabiliyorsunuz ama tenis süreklilik gerektirir. Biz tenise genç başlayıp erken yaşlandık" dedi.

Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

İSTANBUL’a aşkını her fırsatta dile getiren tenisin efsane ismi Monica Seles, çok sevdiği şehrimize TEB BNP Paribas İstanbul Cup için tekrar geldi.... Seles, Ayasofya ziyaretinin ardından basınla sohbetinde ilginç ifadelerde bulundu.

Küçük yaşlarda başladığı tenisin, hayatının aşkı olduğunu belirten 41 yaşındaki efsane, “Tenis aşktan zordur. Çünkü tenis bir spor, hayatsa başlı başına bir zorluk. 13-15 yaşlarında da aşık olabiliyorsunuz ama tenis bir süreklilik gerektiriyor” dedi.

Korttaki rol modelinin çocuk yaşta izlediği Martina Navratilova olduğunu anlatan Monica Seles, konuşmasını şöyle sürdürdü...

Tenis aşktan daha zor

‘TENiS SEYiRCİSİ TARAF DEĞİŞTİRİYOR’

Tenis genelde sessiz bir spor olarak değerlendirilir. Geçmişteki maçlarımda seyircinin bana güç verdiği anları hatırlıyorum. Tenis seyircisi farklı. Sizin oyununuza göre taraf değiştirebiliyor ya da size karşı olabiliyor.

- Türkiye’de tenis her geçen gün ileri gidiyor.. İstanbul’daki turnuvalar, Roma ve Madrid’de yapılan birinci sınıf organizasyonlardan farklı değil. Federer’in gelmesi önemliydi. Umarım bu momentum kadınlarda da sürer.

Tenis aşktan daha zor
‘FEDERER HALA ÜST SEVİYEDE ÇÜNKÜ’

FEDERER hâlâ en üst seviyede oynamaya devam edebiliyor. Bu tip sporcuların hâlâ oynamaya devam etmelerinde fizik güçlerini bir şekilde korumasının etkisi var.

- Her kuşağın kendine özgü koşulları var. Bugün 15-16 yaşında bir sporcunun Grand Slam kazanmasıyla önceki dönemlerde kazanmasının kolaylığı aynı değil. Bunlar dönemin koşullarıyla alakalı. Bizim zamanımızda profesyonel oyuna daha erken yaşlarda başlanıyordu. Şimdi daha çok 18’inden sonra başlanıyor. Böyle olunca durum değişiyor.


Tenis aşktan daha zor

BİR TANE SERENA VAR’

TENİSİN eski dünya 1 numarası Monica Seles, “Serena Willliams şu an tenisin bir numaralı ismi. Birçok farklı jenerasyonda oynayıp tamamında başarılı oldu ve kendini kanıtladı. Yalnız bir Serena var. Kendine özgü bir sporcu” dedi.

‘TENİS BU VENUS DE ELENİR JANKOVIC DE’

“TEB İstanbul Cup’ta bu sene beklenmedik sonuçlar var. Birçok favori elendi. Bondarenko’nun Venus’ü elemesi de sürprizdi. Jankovic’in elenmesi de... Ama işte tenis böyle. Herkes herkesi her an yenebilir. Bu da güzel bir şey. İstanbul Cup’ta da bu oldu.”

Tenis aşktan daha zor

SELES DİLEK DİLEDİ

AYASOFYA ziyareti 2 saate yakın süren Seles, “İstanbul’a bir kez daha severek geldim. Burası dünyanın en özel kentlerinden... Ayasofya’dan çok etkilendim. Bana bu fırsatı sunan TEB’e teşekkür ediyorum” dedi. Ayasofya’daki Dilek Sütünu’nun yanına gelen Monica Seles, dilek dilemeyi de ihmal etmedi.

Tenis aşktan daha zor SELES'TEN HÜRRİYET'TEKİ RÖPORTAJA ÖZEL İLGİ


Bunları da Beğenebilirsiniz