ANKARA HABERLERİ

Tencere tava hareketinden çoktan çıktık

Hürriyet Haber
28.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Tüketici hareketinin sokaklarda tencere ve tava ile eylem yapma dönemi bitti. Tüketiciler karar verenleri etkileyen bir güç konumuna geldi.

Hürriyet Haber

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Türkiye’de tüketici hareketinin artık tencere, tava hareketinden çoktan çıktığını belirtirken, “Tüketiciler artık karar mercilerini etkileyen bir güç haline geldiler” diye konuştu.
TÜRMOB’da yapılan TÜDEF’in 4. Olağan Genel Kurulunda konuşan Çetin, Türkiye’de son 8 yıldır tüketicilerinin durumunun her geçen gün kötüye gittiğini, bunun da sadece kredi kartlarındaki takibe giren borçlar, gıda ve benzin fiyatları veya hayvancılığın durumuna bakıldığında bile anlaşılabileceğini söyledi.

Krize farklı yorum

Ekonomik krizin hammadde, sermaye veya işgücü yetersizliğinden çıkmadığını, alım gücünün kaybolması nedeniyle çıktığını ifade eden Ali Çetin, bununla ilgili ise Türkiye’de tek bir düzenlemenin bile yapılmadığını kaydetti. TÜDEF Başkanı, “AB projesi bir tarafa atılmış, Arap birliği projesine doğru yol alıyor Türkiye. Ülkemizde kimse rahatlıkla görüşlerini ifade edemiyor. Bugün herkes (acaba telefonum dinleniyor mu, Ergenekon dolayısıyla tutuklanır mıyım) korkusu yaşıyor” dedi.

Paraların hesabı

TBMM’den Karayolları Yasası’nın geçtiğini hatırlatan Çetin, söz konusu kanun ile Ankara’da ve İstanbul’da yapılamayan raylı sistemlerin Ulaştırma Bakanlığına devredileceğini belirterek, “Bu yasa ile Kadir Topbaş ve Melih Gökçek kurtarıldı. Peki bizim paralarımız ne oldu, bunların hesapları sorulmuyor” diye konuştu.

Genel Kurul sonrasında seçilecek yönetim kuruluna 3 görev bırakacaklarını da belirten Çetin, “Bunlardan biri kumlanmış jean satın almama kampanyası, diğeri iklim değişikliğine karşı yeşil file kampanyası, sonuncusu da telefon hatları olmadan ASDL alabilme” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tencere tava hareketinden çoktan çıktık haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı