ANKARA HABERLERİ

Tempo Travel WTM’de boy gösterdi

Hürriyet Haber
11.11.2017 - 15:23Son Güncelleme :

Bu yıl 37’inci kez ziyaretçilerine kapılarını açan olan WTM Londra Turizm Fuarı, dünyanın dört bir tarafından gelen ülkelere ve turizm destinasyonlarına ev sahipliği yaptı.

Hürriyet Haber

Katılımcılar arasında 2.8 milyar sterlininin üzerinde iş sözleşmesi imzalandı, 51 bin seyahat uzmanı bir araya geldi ve beş bini aşkın destinasyonun tanıtımı yapıldı. Türkiye, bu yıl fuara Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un başkanlığında içinde onlarca standın bulunduğu dev salonda katılım sağladı. Dış dünya ile ilgili siyasi ve diplomatik gelişmeler fuarda kendini gösterdi. Türkiye stantlarına beklenenden yoğun ilgi oluştu. Tempo Travel’ın fuarda ücretsiz olarak binlerce adet dağıtılan İngilizce sayısı kısa sürede tükendi. Bakanlığa ait alanlar, şehir stantları ve başka ülke bankolarında dağılan Tempo Travel büyük beğeni topladı. Bakanlık yetkilileri ve katılımcılar, Tempo Travel’ın Türkiye turizmine katkı sağladığını belirtti.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIK

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş fuarda yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:
“Türkiye turizmi bir atılım dönemine, bir hamle dönemine girmiştir. Geçtiğimiz 15 yıllık süre içerisinde turizm ile ilgili alt yapı çalışmalarını çok büyük oranda tamamlamış olan bir ülkeyiz. Siyasetin dili başka, turizmin, kültürün dili başkadır. Bu sene ilk 9 ayda Türkiye’ye gelen Alman turistlerin sayısı 3 milyona yaklaştı. Bu kadar çok Türkiye karşıtı söyleme rağmen Alman vatandaşları, Alman dostlarımız, Türkiye’ye gelip ziyaret ediyor olması İngiliz misafirlerimiz için iyi bir örnek teşkil ediyor. WTM dünyanın en prestijli, en önemli fuarlarından biri. Türkiye’de güzel bir stant ile fuarda yerini aldı. Şu anda turizm bakımından dünyanın 6’ncı ülkesiyiz”.

HEDEF 50 MİLYAR DOLAR

Türkiye’nin turizmde 2016’da yaşadığı gerilemeyi ardında bıraktığını belirten Kurtulmuş, “Yaklaşık 31,4 milyon turistin sene sonuna kadar geleceğini ümit ediyoruz ve bu yılki turizm gelirimizin de 26 milyar dolar seviyesine ulaşmasını tahmin ediyoruz. Hedefimiz 2023’te 50 milyon turist kapasitesine ve 50 milyar dolar turizm gelirine ulaşmak” ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tempo Travel WTM’de boy gösterdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Kasım 2017 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tempo Travel WTM’de boy gösterdi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı