« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tempo artacak

Beşiktaş’ın Fransız hocası, idari menajer Mehmet Ekşi’ye, "Eksikliklerimizi devre arası kampında gidereceğiz. Ligin ikinci yarısında daha tempolu olacağız, daha atak oynayacağız ve kazanacağız" diye konuştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Göreve geldiği ilk gün "bu takımın kondisyonu yetersiz" diyerek Beşiktaş’taki hastalığın teşhisini koyan Jean Tigana, devre arasında öncelikle bu soruna çözüm arayacak. Fransız hoca, bugün başlayacak olan ikinci yarı çalışmalarında önceliği kondisyon ağırlıklı çalışmalara verecek. Antalya’da yarın başlayacak devre arası kampından önce futbolcuların performanslarını ölçtürecek olan Tigana, tempo artırıcı idmanlar yaptıracak.

İdari menajer Mehmet Ekşi ile bir telefon görüşmesi yapan Jean Tigana, ligin ilk yarısında takımda gördüğü en büyük eksikliğin kondisyon olduğunu vurgularken, "Devre arasında bu yöndeki eksikliklerimizi gidereceğiz. İkinci yarıda tempomuz artacak" dedi. Geniş bir kadroları olduğu için şimdiye kadar rahat bir çalışma ortamı bulamadığını anlatan Fransız hoca, yapılacak revizyon sonrası ideal kadrolarını oluşturacağını vurguladı.

Beşiktaş’ın kondisyon eksiğinin devre arasındaki çalışmalarla ve yapılacak hazırlık maçlarıyla giderileceğini söyleyen Jean Tigana, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş’ta forma giyen oyuncuların hepsi yetenekli. Bu konuda rakiplerden geri kalır bir tarafımız yok. Eksiğimizi kısa sürede gidereceğiz. Ligin ikinci yarısında maçlara ağırlığını koyan ve kazanan bir takım olacağız. Taraftarlarımız maçlarımızı zevkle izleyecek."

Mehmet Ekşi’ye alt yapıdan 3 oyuncu almak istediğini belirten Fransız teknik adam, devre arası kampında yapılacak iki turnuva karşılaşmasında bu futbolcuları fizik ve kondisyon açıdan gözlemleyeceğini söyledi. Jean Tigana, idari menajer Mehmet Ekşi’ye ayrıca PAF ve genç takımdan alınacak oyuncular konusunda alt yapı koordinatörü Şeref Yılmaz’dan son durum hakkında bir rapor almasını istedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler