« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Temizlik startı

Elano transferiyle 33 kişilik kadroya ulaşan sarı kırmızılılarda bu sayı iki hafta içinde 25’e indirilecek. Erhan Şentürk’ü Diyarbakır’a veren yönetim, diğer oyuncular için de tekliflere açık olduğunu bildirdi.

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME
BİRBİRİ ardına yaptığı flaş transferlerle dünya çapında büyük yankı uyandıran Galatasaray Yönetimi, şişkin olan kadrosunu da makul bir düzeye indirmek için çalışmalara başladı.

Son olarak Elano’nun transferiyle sarı kırmızılı takımdaki futbolcu sayısı 33’e yükseldi. Yönetim oynama şansı olmayan 8 futbolcuyu göndererek bu sayıyı 25’e indirmeyi planlıyor. Bu oyuncuların içinde daha önce teknik direktör Frank Rijkaard tarafından gözden çıkarılan Mehmet Güven, Erhan Şentürk, Özgürcan Özcan ve kaleci Fırat ile PAF takımına geri gönderilen Emre Çolak, Cem Sultan, Caner ve Emrah da yer alıyor.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, A takımda forma giymeleri imkansız olan bütün futbolcuları kiraya vereceklerini ya da satacaklarını söyledi.

Erhan Şentürk’ü Diyarbakırspor’a kiraladıklarını belirten Sezgin, Mehmet Güven için Sivasspor ve Kayserispor ile görüştüklerini söyledi. Sezgin, diğer oyuncular için de tekliflere açık olduklarını belirterek, “Oynatamayacağımız futbolcuyu kadroda tutmanın bir anlamı yok. Bu oyuncular için yapılacak en iyi şey onları oynayabilecekleri takımlara vermek. Çok sayıda kulüpten, göndermeyi düşündüğümüz futbolcular için teklif aldık. Biz de onlara her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Sanıyorum en geç iki hafta içinde takımda oynama şansı olmayan futbolcularımızın tamamını göndereceğiz” dedi.

Carrusca tamamen gitti

Bu arada, bekleneni veremediği için geçtiğimiz iki sezon Meksika’nın Cruz Azul ve Arjantin’in Estudiantes takımlarına kiralanan Arjantinli futbolcu Marcelo Carrusca’nın tamamen elden çıkarıldığı bildirildi.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Carrusca’yı Estudiantes’e bonservisiyle birlikte verdiklerini açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz